Aktorzy

Monika Krzywkowska

aktorka
Aktorka filmowa i teatralna. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Przez lata związana z zespołami teatrów Ateneum, Studio oraz Współczesnego. Pierwszy raz na srebrnym ekranie pojawiła się w filmie „Pan Tadeusz”. W 2001 roku została nominowana do Orła w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca za rolę w filmie „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”. Przez kilka lat grała w serialu „Samo życie”, w którym wcielała się w postać Teresy Jankowskiej. Widzowie pamiętają ją też z roli w projekcie „Skazane”. Od tamtego czasu wystąpiła w wielu popularnych produkcjach takich jak: „39 i pół tygodnia”, „Mecenas Porada”, „Za Marzenia”, „Blondynka”. Aktorkę niedawno można było oglądać w serialu „Odwilż” dla HBO. Monika genialnie sprawdza się zarówno w rolach troskliwej Mikołajowej w produkcji Netfliksa „Dawid i Elfy”, zmysłowej Glorii w filmie „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, czy okropnej szefowej w komedii romantycznej „Parada serc”. Ostatnie dokonania aktorki to główna rola w serialu „Pogrom 1905. Miłość i hańba” oraz w serialu „Swaci”, które czekają jeszcze na premiery. Monika współpracuje też ze studiami dubbingowymi, między innymi udzieliła głosu narratorce i Dobrej wróżce w polskiej wersji językowej "Kopciuszka" Walta Disneya. Jedno jest pewne, każde jej artystyczne wcielenie to uczta dla odbiorców.
Gra w spektaklach:

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).