Aktorzy

Małgorzata Zajączkowska

aktorka
Małgorzata Zajączkowska przyszła na świat 31 stycznia 1956 roku w Warszawie. Studiowała w PWST w Warszawie. Już tam zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. W 1976 roku zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie Agnieszki Holland "Zdjęcia próbne". Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Teatrze Narodowym. Pierwszą rolę zagrała w sztuce Augusta Strindberga, "Pierwsze ostrzeżenie". Jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Uznanie krytyki przyniosła jej postać Grażyny w dramacie "Constans". Gdy uzyskała stypendium na New York University, przybrała nazwisko męża i zaczęła funkcjonować jako Margaret Sophie Stein. W 1988 roku, kiedy była w siódmym miesiącu ciąży, dowiedziała się, że Paul Mazursky planuje zekranizować książkę "Enemies". Małgorzata była zachwycona. Wysłała do reżysera swoje zdjęcie i list o tym, że marzy o roli Jadwigi. Odpowiedź dostała dopiero po kilku miesiącach. Po rozmowie wstępnej reżyser był nią zachwycony i bez wahania powierzył jej rolę. Dramat "Wrogowie" był jej pierwszym filmem w Stanach. Partnerowała tam takim gwiazdom jak Anjelica Huston i Lena Olin. Krytycy docenili jej występ, była także jedną z faworytek do Oscarowej nominacji. Z dnia na dzień jej twarz stawała się coraz bardziej rozpoznawalna. Kolejną rolę zagrała w obrazie wyprodukowanym przez Glenn Close - "Rodzina Sary. Anons". Do współpracy zaprosił ją również Woody Allen. Reżyser powierzył jej epizodyczną rolę Lilly w komedii "Strzały na Broadwayu". Widzowie mogli ją też oglądać w popularnym serialu "Wszystkie moje dzieci". Ostatnią raz za granicą zagrała u boku Sary Michelle Gellar w komedii "Nieodparty urok". Po rozwodzie z mężem w 1999 roku wróciła do Polski. Wkrótce zaproponowano jej udział w "Złotopolskich". Największy rozgłos zyskała dzięki roli w filmie Jerzego Stuhra "Pogoda na jutro". Można ją było usłyszeć również w komedii "Fałszywa dwunastka" oraz "Shreku 2". Zachwyciła też krytyków w spektaklu "Kocham O'Keeffe", gdzie występowała z Krzysztofem Kolbergerem. W kolejnych latach grała zarówno w telewizji ("Ekipa", "Teraz albo nigdy!") jak i na dużym ekranie ("Janosik. Prawdziwa historia", "Jesteś Bogiem", "Wałęsa. Człowiek z nadziei"). W 2015 otrzymała rolę w dramacie "Noc Walpurgi", za co została uhonorowana Jantarem na festiwalu Młodzi i Film oraz nominacją do Złotego Szczeniaka. Rok później trafiła do obsady serialu "Druga szansa". Gościnnie pojawiła się też w takich produkcjach jak "Echo serca", "Kruk" czy "Prawo Agaty".
Gra w spektaklach:

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).