Aktorzy

Magdalena Lamparska

aktorka
Aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie możemy oglądać ją na ekranach kin, telewizorów oraz deskach teatrów. Rozwija swoją karierę także w Stanach Zjednoczonych. Na deskach teatralnych zadebiutowała rolą Aliny w Balladynie w reżyserii A. Tyszkiewicza w Teatrze Narodowym w Warszawie. W Teatrze Kwadrat grała w sztukach: Ślub doskonały jako Julie i Berek czyli upiór w moherze jako Małgosia. Również można ją zobaczyć w roli głównej w pastiszu Klaps! 50 twarzy Greya w reżyserii J. Weigerbera w Teatrze Polonia oraz w spektaklu Lily w Och Teatrze, który wyreżyserowała Krystyna Janda. Środowisko teatralne zaskoczyła rolą w Teatrze WARSawy w spektaklu Hollywood wyreżyserowanym przez M. Siegoczyńskiego. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie M. Kwiecińskiego Jutro idziemy do kina. Następnie zagrała w produkcjach: Zero P. Borowskiego, Big love B. Białowąs, Bogowie Ł. Palkowskiego, Tylko nie teraz W. Pendrakowskiego, Listy do M.2 M. Dejczera, Porady na Zdrady R. Zatorskiego, 1800 gramów M. Głowackiego. Za postać Elki w Tylko nie teraz, którą zagrała u boku Aleksandra Domagarowa i Daniela Olbrychskiego, otrzymała wyróżnienie za główną rolę żeńską na festiwalu Kinoforum w Petersburgu oraz główną nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na VIII Otwartym Festiwalu Teatru i Filmu Rosyjskiego Amurska Jesień 2010 w Moskwie. W zagranicznych produkcjach jako jedyna Polka otrzymała rolę w filmie N. Caro Azyl u boku tak elektryzujących gwiazd, jak Jessica Chastain i Daniel Brühl. Ze Stephenem Baldwinem zagrała ekscentryczną femme fatale w czarnej komedii Bez paniki, z odrobiną histerii w reżyserii T. Szafrańskiego. Szerokiej publiczności jest znana rownież z ról telewizyjnych: 39 i pół oraz 39 i pół tygodnia, Hotel 52, To nie koniec świata!, Niania w wielkim mieście. Obecnie film 365 dni w reżyserii Barbary Białowąs jest hitem na platformie Netflix w wielu krajach na całym świecie. Jako pierwszy polski film dotarł do tak szerokiej widowni. Magdalena Lamparska stworzyła w nim charakterystyczną postać przyjaciółki Olgi, zyskując tym sympatię widowni z całego świata. Ponadto współtworzy Fundację GERLSY, której celem jest tworzenie kobiecych historii i ich ekranizacja. To organiczna inicjatywa, która zajmuje się pisaniem scenariuszy, gdzie główne bohaterki to kobiety. Magdalena Lamparska została doceniona także za debiutancką książkę Wszystko albo nic. #jakPolaNegri, której jest autorką.
Gra w spektaklach:

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).