Aktorzy

Irena Melcer

aktorka
Swoje pierwsze kroki artystyczne stawiała na deskach Teatru Muzycznego Junior przy Teatrze Muzycznym w Gdyni Uczyła się gry na skrzypcach w szkole muzycznej pierwszego stopnia. W 2016 roku ukończyła edukację w Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutowała w filmie Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko”. Współpracowała z wieloma reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą („Powidoki”, 2016), Agnieszką Glińską („#Wszystkogra”, 2016), Tomaszem Konec-kim („Gorzko, gorzko”, 2020), Marcinem Ziębińskim („Banksterzy”, 2020), Jasmilą Zbanic („Quo vadis Aida”, 2020), Bartoszem Blashke („Sonata”, 2021), Michałem Otłowskim („Lokatorka”, 2021).
Pierwsze kroki na deskach teatralnych stawiała w 2014 roku w Och Teatrze w spektaklu „Miłość blondynki” w reżyserii Krystyny Jandy. Po szkole współpracowała z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, dwukrotnie brała udział w spektaklach w Muzeum Powstania Warszawskiego w reż. Agaty Dudy – Gracz oraz Agnieszki Glińskiej. Współpracowała z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Występowała w spektaklu „Cwaniary” w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Polonia. Otrzymała Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Otrzymała nominacje do Nagrody Machulskiego za główną rolę w krótkometrażowym filmie „Ukołysz mnie”. Film z jej udziałem – „Quo vadis Aida” w reż. Jasmili Zbanic był nominowany do Oscara.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).