Aktorzy

Zbigniew Waleryś

aktor
Debiut teatralny 03.11.1977 w "Hamlecie"Wiliama Shakespere'a w reż.Piotra Paradowskiego na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Byłem aktorem teatrów:Teatru Polskiego we Wrocławiu, Teatru im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy,Teatru Współczesnego we Wrocławiu,Teatru Polskiego w Poznaniu.Od 2012 wolny strzelec,współpraca z Agencją Aktorską "Gudejko"w Warszawie. Filmy: "Quo Vadis","Pianista","Papusza","Fuga","Kler","Wesele","Listy do M 5","Republika dzieci", "Operacja Dunaj","Ostatnia wieczerza". Seriale:"Na dobre i na złe","M,jak miłość","Korona Królów","Dziewczyny ze Lwowa","Erynie", "Chyłka","Rewizja","Bunt","Pajęczyna","Rojst". Teatry Telewizji"Wschody i Zachody Miasta","Cud Biednych Ludzi","Romeo i Julia" Nagrody Film:"Papusza"2013 nagroda za rolę drugoplanową męską,2013 "Papusza"Valladolid Hiszpania Międzynarodowy Festiwal Filmowy-nagroda za najlepszą rolę męską, "Papusza"2013 Wrocław Festiwal Aktorstwa Filmowego-Złoty Szczeniak za najlepszą rolę drugoplanową męską, "Papusza"nagroda Gwarancja Kultury w kategorii film przyznana przyznana przez TVP Kultura Nagrody Teatr: 1995 nagroda Złota Iglica dla najlepszego aktora wrocławskiego, 2007 nagroda Jury na VI Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy za rolę Pana Traby w spektaklu "Zabijanie Gomułki" 2008 wyróżnienie za rolę męską na XIV Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej za rolę Oresta w spektaklu "Łemko", 2011 nagroda na XI Fesiwalu Dramaturgii Wsółczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" w Zabrzu za rolę Józefa w spektaklu "Józef i Maria".
Gra w spektaklach:

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).