Agata Kulesza

aktorka

Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Już w czasie studiów można było ją zobaczyć na małym ekranie w serialu "Żegnaj Rockefeller" z 1992 roku. W 1994 roku zadebiutowała też w filmie fabularnym grając młodą reżyserkę w "Człowieku z..." Konrada Szołajskiego. Popularność przyniosła jej jednak rola w serialu "Pensjonat pod Różą", w którym występowała w latach 2004-2006.
Od września 2011 roku występuje w zespole Teatru Ateneum w Warszawie. W 2008 roku brała udział w VIII edycji programu Taniec z gwiazdami emitowanego w telewizji TVN, w którym zajęła wraz z partnerem Stefano Terrazzino I miejsce. Agata Kulesza jest pierwszą zwyciężczynią show, która zdecydowała się przeznaczyć główną wygraną (samochód) na cele charytatywne. W 2012 roku otrzymała Polską Nagrodę Filmową (Orzeł) za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie “Róża”. Za rolę w filmie Ida w 2013 roku otrzymała Nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na 38. Gdynia Film Festival, a w 2014 Polską Nagrodę Filmową (Orzeł).
W 2012 otrzymała również Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie filmu. W 2013 otrzymała nominację do nagrody Paszportu „Polityki”. W 2014 nagrodzona przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles jako najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę filmie “Ida” Pawła Pawlikowskiego, który 22 lutego 2015 otrzymał Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Gra w spektaklach: