Aktorzy

Magda Smalara

aktorka
Absolwentka Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej (2002), znana widzom polskim z wielu filmów i seriali – „Pod powierzchnią”, „Dziewczyny wojenne”, „Pajęczyna”, „To nie ze mną”. Związana z wieloma warszawskimi teatrami – Polskim, Dramatycznym, Och- teatrem i Teatrem Muzycznym ROMA. W 2012 roku zadebiutowała jako reżyserka i scenarzystka przygotowując spektakl „Wszędzie jest Wyspa Tu” oparty na poezji Wisławy Szymborskiej w opracowaniu muzycznym Urszuli Borkowskiej. W nowym opracowaniu i pod zmienionym tytułem – „100 minut dla urody” przedstawienie to do dziś jest wystawiane na scenach w całej Polsce. W 2013 roku premierę miał autorski program „Kobieta do zjedzenia”, powstały również we współpracy z Urszulą Borkowską, również grany z powodzeniem do dziś. Wciąż od czasu do czasu para się reżyserią, zwłaszcza projektów muzycznych. Wyreżyserowała emitowany w Radiu RDC koncert na sześćdziesięciolecie Studenckiego Teatru Satyryków (2013), a także koncert utworów Wojciecha Młynarskiego „Piosenka to jest forma magiczna” w 2017 roku. Laureatka Grand-Prix, nagrody Dziennikarzy i Nagrody Publiczności w konkursie na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej w 2001 roku, od 2009 co roku zasiada w fotelu prowadzącej konkursowe koncerty. Od 2016 roku współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie prowadząc zajęcia na wydziale wokalno-aktorskim, od 2019 jako etatowa wykładowczyni. Na początku 2022 obroniła z wyróżnieniem dysertację na temat interpretacji piosenki aktorskiej i otrzymała tytuł Doktora sztuk muzycznych.
Gra w spektaklach:

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).