Aktorzy

Szymon Bobrowski

aktor
W 1995 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi z nagrodą na Festiwalu Szkół Teatralnych. Pracuje w teatrze i filmie. Szlify zawodowe zdobywał pod okiem wybitnych reżyserów filmowych takich jak Krzysztof Zanussi, Władysław Pasikowski, Wojciech Smarzowski, czy Andrzej Wajda. Najciekawsze role stworzył w filmach: „Prawo ojca“ Marka Kondrata, „Pierwszy milion“ Waldemara Dzikiego, „Strefa ciszy” Krzysztofa Langa, „Samotność w sieci” Witolda Adamka, „Serce na dłoni” Krzysztofa Zanussiego, „Niezawodny system” Izabeli Szylko, „Bokser” Tomasza Blachnickiego, „Róża” Wojciecha Smarzowskiego, czy „Powidoki“ Andrzeja Wajdy. Zadebiutował w Teatrze Nowym w Poznaniu. Z Teatrem Nowym związany był przez cztery sezony i w tym czasie wyróżniony został wieloma nagrodami. Od 1999 do 2009 roku grał w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie partnerował artystom takim, jak Krystyna Janda i Marek Kondrat w „Kto się boi Virginii Wolf“ w reżyserii Władysława Pasikowskiego, Januszowi Gajosowi rolą Raskolnikow w „Swidrygajłowie“ w reżyserii Andrzeja Domalika i Zbigniewowi Zapasiewiczowi w „Glenn Garry Glenn Rose” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego. W 2009 roku odbyła się premiera komediowego hitu teatralnego „Boeing Boeing” w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. Bobrowski zagrał główną rolę w tym spektaklu rekordową liczbę 380 razy. Kolejne teatralne role w spektaklach „Księżyc i magnolie” w Teatrze STU Krzysztofa Jasińskiego, „Intryga“ w reżyserii Jana Englerta, „Imię“ w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, czy wreszcie „Miłość w Saybrook” Eugeniusza Korina to także frekwencyjne sukcesy. Mimo intensywnej pracy w teatrze, aktor zagrał też w popularnych serialach jak mi.in. „Odwróceni“, „Instynkt“, „Krew z krwi“, czy „Lekarze“. Postacie, które w nich stworzył przyniosły mu rozpoznawalność oraz sympatię widzów telewizyjnych.
Gra w spektaklach:

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).