Aktorzy

Renata Dancewicz

aktorka
Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. W latach 1989-1991 studiowała na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Następnie przez dwa lata występowała w Teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Od 1999 do 2014 aktorka warszawskiego Teatru Kwadrat. Współpracowała w wieloma teatrami w Polsce m.in. Teatrem Nowym w Zabrzu, Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Zagrała w spektaklu Ich czworo w Teatrze Polonia, występuje w spektaklu Ludzie Inteligentni wyprodukowanym przez Tito Productions. Znana jest z wielu filmów i seriali np. Samowolka, Tato, Pułkownik Kwiatkowski, Deborah, Gniew, 33 sceny z życia, Baby blues oraz z seriali: Radio romans, Ekstradycja, Siedlisko, Kryminalni, Prawo Agaty, Ojciec Mateusz, Komisarz Alex, Na Wspólnej. Za rolę w filmie Tato otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1995 roku, a za role w filmach Pułkownik Kwiatkowski i Deborah w Przeglądzie Filmowym “Prowincjonalia” nagrody indywidualne.
Gra w spektaklach:

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).