Aktorzy

Renata Dancewicz

aktorka
Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. W 1991 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W latach 1991-93 występowała w Teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Od 1999 aktorka warszawskiego Teatru Kwadrat. Znana z wielu filmów np. “Samowolka”, “Tato”, “Pułkownik Kwiatkowski”, “Deborah”, “Gniew”, “33 sceny z życia”, “Baby blues” oraz z seriali: “Radio romans”, “Ekstradycja”, “Siedlisko”, “Kryminalni”, “Prawo Agaty”, “Ojciec Mateusz”, Komisarz Alex”, “Na Wspólnej”. Za rolę w filmie “Tato” otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1995 roku, a za za role w filmach “Pułkownik Kwiatkowski” i “Deborah” w Przeglądzie Filmowym "Prowincjonalia” nagrody indywidualne.
Gra w spektaklach:

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).