Aktorzy

Cezary Łukaszewicz

aktor
Na scenie teatralnej zadebiutował w wieku 14 lat spektaklem Przygody Tomka Sawyera, wyreżyserowanym przez Marka Obertyna i wystawionym w Teatrze na Woli w Warszawie. W 2004 roku ukończył warszawską Akademię Teatralną. Przez siedem lat aktor Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Od 2013 roku jest w zespole Teatru Polskiego we Wrocławiu. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami, m.in. Waldemarem Śmigasiewiczem, Krzysztofem Garbaczewskim, Agatą Dudą-Gracz czy Radosławem Rychcikiem. Wziął udział w pełnym wystawieniu Dziadów Adama Mickiewicza, czternastogodzinnym spektaklu wyreżyserowanym przez Michała Zadarę. Za rolę w Dziadów część III otrzymał nagrodę serwisu „Teatr dla was” za najlepszą drugoplanową rolę męską na XXXVI Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Stworzył wiele ról filmowych i telewizyjnych. Zagrał m.in. w filmach Komornik Feliksa Falka, Cudowne lato Ryszarda Brylskiego czy Wałęsa.Człowiek z nadziei. Andrzeja Wajdy. Popularność przyniosły mu kryminalne filmy telewizyjne. Serial Paradoks w reżyserii Grega Zglińskiego i Borysa Lankosza, gdzie partnerował Bogusławowi Lindzie oraz produkcje Canal+ Belfer Łukasza Palkowskiego i Kruk. Szepty słychać po zmroku. Macieja Pieprzycy.W nominowanym do Oscara filmie fabularnym przemalowanym techniką malarską Vincenta van Gogha pt. Twój Vincent Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wcielił się w postać brata malarza, Theo van Gogha. w latach 2018–2020 grał w serialu kryminalnym Ślad, w którym wcielał się w postać podkomisarza Artura Kotowicza. W tym samym roku wcielił się w rolę Wojciecha Błaszaka w serialu kryminalnym Szadź.
Gra w spektaklach:

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).