Aktualności

Film przechodzi na scenę - "Dobrze się kłamie" reżyserii Marcina Hycnara


Od dawna teatr i film żyją ze sobą w zgodzie. Nawzajem się inspirują, przenikają. Często jest też tak, że historie przewidziane dla teatru doskonale odnajdują się w filmie. Ekranizacje Tramwaju zwanego pożądaniem czy Kotki na gorącym blaszanym dachu Tennessee Williamsa są doskonałymi tego przykładami. Czasem jednak mechanizm ten działa odwrotnie. Film przechodzi na scenę. Tak właśnie zrobił Marcin Hycnar w przedstawieniu Dobrze się kłamie, na kanwie włoskiej komedii Paolo Genovese. Dobrze się kłamie to rewelacyjna sztuka, która olśniewa nie tylko wybitnymi kreacjami aktorskimi (w obsadzie między innymi: Olga Bołądź, Katarzyna Kwiatkowska, Marcin Perchuć, Bartłomiej Topa), ale także głęboką i ponadczasową refleksją o życiu i przyjaźni. Aktorzy na scenie grają z mistrzowską wręcz łatwością oraz świadomością sceniczną. Dzięki temu niemalże każdy moment przedstawienia jest niezwykle fascynujący a zarazem przyjemny. Zespół aktorski doskonale wykorzystuje tę właściwość teatru, której brakuje filmowi, widz czuje się uczestnikiem ich spotkania! W końcu publiczność i aktorzy są w tym samym czasie i w tym samym miejscu.
Rewelacyjnie stworzona atmosfera przedstawienia sprzyja komizmowi, którego w realizacji Hycnara jest bardzo dużo, ale także przemyśleniom, które samoistnie pojawiają się w świadomości każdego widza. Bo Dobrze się kłamie nie jest tylko pustą komedią, po której nic nie zostanie, kiedy już śmiech opadnie. Jest ona opowieścią o szczerości, relacjach międzyludzkich, wartościach i wadze, jaką każdy człowiek bierze za swoje czyny. To połączenie świetnego humoru z głęboką mądrością sprawia, że Dobrze się kłamie jest sztuką, w której każdy znajdzie coś dla siebie. I na pewno jeszcze więcej!
Serdecznie zapraszamy na najbliższy set Dobrze się kłamie w gwiazdorskiej obsadzie i doskonałej reżyserii Marcina Hycnara.
Aktualności
Gdzie można spotkać naszych artystów?
07.06.2022
Z dużego ekranu prosto na scenę Spektaklove w Małej Warszawie. Sprawdźcie w których produkcjach filmowych, oraz serialach występują nasi aktorzy.
Film przechodzi na scenę - "Dobrze się kłamie" reżyserii Marcina Hycnara
18.05.2022
Dobrze się kłamie to rewelacyjna sztuka, która olśniewa nie tylko wybitnymi kreacjami aktorskimi (w obsadzie między innymi: Olga Bołądź, Katarzyna Kwiatkowska, Marcin Perchuć, Bartłomiej Topa), ale także głęboką i ponadczasową refleksją o życiu i przyjaźni.
Obsady spektakli granych w lipcu i sierpniu 2022
16.05.2022
Ogłaszamy obsady spektakli, które zagramy w lipcu i sierpniu 2022 w Małej Warszawie. Zapraszamy na widownię Spektaklove.
Zarezerwuj swój bilet już dziś!
SPEKTAKLOVE! Teatr, który podąża za widzem.
13.05.2022
Nikt nie wyobraża sobie świata bez teatru. Jest on nieodłączną częścią naszej rzeczywistości. Prawie każdy kojarzy charakterystyczne gmachy teatrów w miastach lub pamięta teatr telewizji w poniedziałkowe wieczory. Mało kto jednak zna odpowiedź na pytanie: jak powstał teatr?
Warszawa w Warszawie
11.05.2022

Teatr Spektaklove w „Małej Warszawie” jest doskonałym miejscem do miłego spędzania czasu. Scena umieszczona jest w zabytkowej sali, co potęguje przyjemność ze sztuki oraz stwarza wyjątkową aurę.

Wesołego Alleluja!
13.04.2022
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby nadchodzące dni były źródłem nadziei i optymizmu.
Przesyłamy garść refleksji, aby miłość, dobroć i radość pozostały na długo.
Mała Warszawa to wspaniałe miejsce do spotkań towarzyskich.
07.04.2022
Przed każdym spektaklem zapraszamy na dawkę muzycznych przeżyć na żywo.
#WSPÓŁGRAMY
27.03.2022
W Międzynarodowy Dzień Teatru, Unia Teatrów Niezależnych (czyli związek pracodawców, reprezentujący 22 teatry prywatne, fundacje i stowarzyszenia prowadzące działalność teatralną i artystyczną w całej Polsce), do której #Spektaklove należy, wraz z platformą ebilet.pl WSPÓŁGRAMY
SPEKTAKLOVE wspiera naród ukraiński.
01.03.2022
Kultura ma moc! 1% przychodu ze spektakli w marcu przeznaczymy na wsparcie Ukraiński Dom w Warszawie / Український дім у Варшаві. To także Wasze wsparcie. Bądźmy RAZEM! #wolnaUKRAINA #RAZEM
Spektakl „Inteligenci” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
17.01.2022
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego.
Miłości nigdy za wiele! Z tej okazji premiera: „I LOVE YOU, a teraz zmień się”!
10.01.2022
Czas zatem pomyśleć o Dniu Zakochanych, bowiem 14 lutego tuż, tuż. I LOVE YOU to gwiazdorska obsada: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus. Aktorom towarzyszą znakomici muzycy.
Podaruj w prezencie teatralne emocje.
11.11.2021
A gdyby tak podarować bliskiej osobie voucher? Wieczór spędzony na widowni Spektaklove to gwarancja dobrej zabawy, oraz szansa na oderwanie się od codzienności.
czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).