Aktualności

Międzynarodowy Dzień Teatru to także święto Spektaklove


Każdego roku zapraszana jest wybitna osobistość ze świata teatru, muzyki lub innych gałęzi kultury do napisania tzw. orędzia międzynarodowego. Po przetłumaczeniu na różne języki staje się ono punktem odniesienia dla tysięcy wydarzeń organizowanych wokół Światowego Dnia Teatru. Autorem pierwszej wiadomości z 1962 roku był Jean Cocteau.

Twórcy wiadomości do świata artystycznego dzielą się swoimi refleksjami na temat teatru, sztuki, ale też sytuacji na świecie. Jest to dla nich ogromne wyróżnienie, gdyż w gronie wybranych widnieją nazwiska najbardziej cenionych artystów, m.in. Václav Havel, Dario Fo, John Malkovich, Pablo Neruda, Dmitrij Szostakowicz czy Arthur Miller. To także czas, aby docenić ogromny wkład i zaangażowanie wszystkich, którzy tworzą ten magiczny świat na scenie. Aktorów, reżyserów, scenografów, twórców, muzyków - to dzięki nim teatr nabiera życia i znaczenia.

Święto teatru – miłość widzów
Ale to także święto dla Was! Bez Waszej obecności i wsparcia teatr nie miałby takiego znaczenia. Dzielicie z nami swoje reakcje i emocje, a także tworzycie niepowtarzalną atmosferę każdego przedstawienia.

Świętujmy więc razem, cieszmy się sztuką, budujmy wspólne wspomnienia i inspirujmy się nawzajem. Międzynarodowy Dzień Teatru to także święto widzów, a my z wdzięcznością oddajemy hołd za to, że jesteście częścią naszej teatralnej rodziny!


Hity teatralne Spetaklove na kulturalnej mapie Polski
Jesteśmy blisko Was, gdyż wzruszamy, pobudzamy do refleksji, angażujemy do dialogu, powodujemy uśmiech i spotykamy się.Przez spektrum naszych spektakli, pragniemy dotykamy istotnych tematów, budując mosty między ludźmi i perspektywami.
Nasze spektakle to coś więcej niż zwykły wieczór z kulturą. To momenty pełne śmiechu, refleksji i autentycznych emocji. W Spektaklove stawiamy na historie, które łączą, a przemierzając miasta Polski chcemy być jak najbliżej Ciebie.

Dołącz do naszej teatralnej rodziny i razem odkrywajmy magię sztuki teatralnej
Warto śledzić nasz repertuar, gdyż w końcu teatr otwiera szerokie wrota do wyobraźni, pobudza zmysły i zapewnia okazję do refleksji. Spektaklove stanowi doskonały sposób na oderwanie się od codziennych spraw i zanurzenie się w intrygujących historiach, często bliskich naszym własnym doświadczeniom. To także doskonała okazja do spotkań towarzyskich i inspirujących dyskusji.

„Dobrze się kłamie” - absolutny hit teatralny
Tego wieczoru prosimy o wyłączenie telefonów! Grupa przyjaciół spotyka się na przyjęciu, które okazuje się wyjątkowo intrygujące. W trakcie wieczoru narodzi się pomysł na zabawę - postanowiono na głos odczytywać SMS-y i ujawniać wszystkie wiadomości.

Na afiszu „Inteligenci”
Marek Modzelewski swoim spektaklem wydaje się przekazywać jedną ważną myśl: z wolności trzeba umieć korzystać.

„Wstyd” podczas wesela
Dużo gorzkiej prawdy, ale i śmiechu, bo w końcu: „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie”

„Imię” z plejadą gwiazd
Dowcipna opowieść o miłości, przyjaźni, zazdrości i niepewności. W rolach głównych m.in. Małgorzata Foremniak, Szymon Bobrowski i Wojciech Malajkat. Czy zatem cokolwiek może zepsuć takie urocze spotkanie?

Kim jest „żONa”?
Spektakl, który krąży wokół tematów zaufania, potrzeby bliskości, tolerancji, akceptacji, wzajemnego wsparcia, miłości oraz naszej tożsamości. Ta prowokująca rozrywka to nie tylko wybuchy śmiechu, ale także chwile, które wprowadzają w zadumę lub wręcz onieśmielają.

„Ludzie inteligentni” rozmawiają o związkach, zwłaszcza w teatrze
Nie ma nudnych związków, są tylko mało kreatywni partnerzy; głosi dewiza tego przedstawienia. Zatem niech ta magia trwa wiecznie! Teatr tworzymy razem!
Aktualności
To nie jest wstyd iść z mamą do teatru!
15.05.2024
Dzień Matki to wyjątkowy moment, aby celebrować więzi rodzinne i wspólnie tworzyć niezapomniane chwile. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wartościowe są relacje między bliskimi osobami? To właśnie w teatrze możemy podjąć tę refleksję i doświadczyć magicznej mocy sztuki w budowaniu więzi.
Anita Sokołowska – aktorka na scenie teatralnej i mistrzyni w „Tańcu z Gwiazdami”
22.04.2024
Anita Sokołowska to artystka wszechstronna, która nie tylko zachwyca swoim aktorskim talentem, ale również imponuje jako utalentowana tancerka. Widzowie telewizyjnego show "Tańca z Gwiazdami" dobrze znają ją jako jedną z par tanecznych, których występy otrzymują najwyższe noty. Wspólnie z partnerem, Janem Jeschke, tworzą niezapomniany duet na parkiecie.
Wesele w teatrze – kup bilet na komedię roku!
08.04.2024
Jeśli szukasz wyjątkowego spektaklu, który połączy w sobie doskonałe aktorstwo, wciągającą fabułę i niezapomniane emocje, to "Wstyd" w reżyserii Wojciecha Malajkata jest idealnym wyborem dla Ciebie!
Międzynarodowy Dzień Teatru to także święto Spektaklove
25.03.2024
27 marca obchodzimy wyjątkowe święto sztuki, które łączy nas wszystkich – to Międzynarodowy Dzień Teatru! Moment, gdy oddajemy hołd tej magicznej formie wyrazu, która inspiruje, porusza i jednoczy ludzi na całym świecie.
"Imię", czyli plejada gwiazd na scenie już przez 10 sezonów teatralnych!
13.03.2024
Ta sztuka świętuje swoje jubileuszowe dziesięciolecie i wciąż zachwyca publiczność swoją głębią i emocjonalnym ładunkiem. To historia pełna humoru, ale zmusza do refleksji.
Bartłomiej Topa na topie!
06.03.2024
Bartłomiej Topa to nie tylko znany z ekranu aktor, ale także mistrz swojego fachu na scenie teatralnej. Jego talent i wszechstronność sprawiają, że zawsze przyciąga uwagę widzów, niezależnie od tego, czy występuje w filmie czy na deskach teatru.
Piotr Polk i jego „żONa”
27.02.2024
Wyjątkowa okazja! Na scenie Spektaklove niezwykły aktor, który zdobył serca widzów swoim niepowtarzalnym urokiem! Chodzi oczywiście o samego Piotra Polka!
Dzień Kobiet w teatrze - świętuj ze Spektaklove!
21.02.2024
Dzień Kobiet to nie tylko czas hołdu dla kobiecych osiągnięć, ale także moment na celebrację sztuki i emocji, które oferuje teatr. Z tej okazji warto spędzić czas wyjątkowo, bo w teatrze czeka na Ciebie nasz bogaty repertuar spektakli pełnych humoru, emocji i refleksji.
Kilka powodów, by pokochać #Spektaklove!
14.02.2024
Spędź wyjątkowe chwile spędzone na teatralnej sali. Dołącz do Spektaklove i bądź częścią niezapomnianych wydarzeń. Odkryj kilka powodów, dla których warto wybrać się na spektakle z naszego repertuaru.
Nowy rok w teatrze pełen emocji!
19.12.2023
Rozpoczynając nowy rok, nie ma lepszego momentu na zaplanowanie swojej kulturalnej agendy. Nasze spektakle obfitują w niezapomniane przeżycia i emocje. Dlatego warto zastanowić się nad swoim kulturalnym kalendarzem już teraz!
Prezent mikołajkowy, czyli bilet do teatru
21.11.2023
Gdy nadchodzi magiczny czas Mikołajek, poszukiwanie wyjątkowych prezentów staje się priorytetem. Zamiast tradycyjnych upominków, warto rozważyć coś niezwykłego i emocjonującego – bilet do teatru. To nie tylko prezent, ale także niezapomniane przeżycie dla bliskiej osoby.
Krakowskie Teatry Świętują Sylwestra: 'Ludzie Inteligentni' i 'Dobrze się kłamie' Zakończą Rok z Humorem!
08.11.2023
Kraków, zimowa stolica polskiej kultury, zaprasza na teatralną ucztę w Sylwestra 2023 roku. Dwa spektakle, które zawładnęły sercami widzów w całej Polsce, "Ludzie Inteligentni" i "Dobrze się kłamie", zagoszczą na scenach dwóch prestiżowych miejsc: Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz ICE Kraków Congress Centre
czytaj więcej