Aktualności

Agata Kulesza, czyli aktorka idealna


W teatrze najważniejsze jest aktorstwo. W końcu to aktorzy i ich sceniczne kreacje wywołują w publiczności te wszystkie wspaniałe, niecodzienne, a czasem nawet niezapomniane emocje. Salwy śmiechu, bądź łzy wzruszenia. Doskonale to wiemy, dlatego w Spektaklove grają wyłącznie najwybitniejsi mistrzowie fachu aktorskiego! Wśród nich jest niezaprzeczalna gwiazda polskiego kina i teatru Agata Kulesza. Agata Kulesza jest aktorką z wielkim dorobkiem. Ma na swoim koncie aż cztery Polskie Nagrody Filmowe („Orły”), Nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Los Angeles, Kryształowe Zwierciadło, Feliksa Warszawskiego i wiele innych. Cechą charakterystyczną aktorki, a zarazem jej największą wartością jest inteligencja. To właśnie dzięki niezwykłej inteligencji Kulesza jest w stanie w pełni zrozumieć nie tylko psychologię postaci, w którą się wciela, lecz także zamysł i koncepcję całego projektu, w którym uczestniczy, niezależnie czy jest to film, czy spektakl teatralny. Właśnie to czyni z Kuleszy jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek w Polsce, która doskonale czuje się w trudnych dramatach, niekiedy urozmaiconych ambitnymi środkami formalnymi, takich jak Ida Pawła Pawlikowskiego czy Róża Wojciecha Smarzowskiego; ale równie fantastycznie radzi sobie w lekkich i przyjemnych komediach, takich jak Moje córki krowy Kingi Dębskiej oraz Warsaw by night Natalii Korynckiej-Gruz. To samo tyczy się ról teatralnych. Agata Kulesza świetnie czuje się we wstrząsających tragediach, na przykład Nad czarnym jeziorem (Teatr Ateneum w Warszawie, reż. Iwona Kempa); i identycznie w szalonych komediach, czego dowodem jest przedstawienie Merlin Mongoł (Teatr Ateneum w Warszawie, reż. Bogusław Linda). Wielki talent oraz niebywały warsztat aktorski, w połączeniu z rzadko spotykaną inteligencją artystyczną, czynią z Agaty Kuleszy artystkę najwyższej próby. A ponieważ zawsze zależy nam na najlepszej jakości spektakli, Kuleszę można zobaczyć na deskach Spektaklove! Serdecznie Państwa zapraszamy na Inteligentów w reżyserii Wojciecha Malajkata, aby mogli się Państwo przekonać na własnej skórze o mistrzostwie Agaty Kuleszy.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z serii ŚMIAŁO, ŚMIAŁO ?, a w nim wyjątkowa Agata Kulesza! Wywiad zrealizowany został przez portal www.ewejsciowki.pl
Aktualności
3, 2, 1… właśnie wystartował nasz kulturalny BLACK WEEKEND ?
25.11.2022
Drodzy widzowie, specjalnie dla Was z okazji Black Weekend przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy!
Sylwestrowy wieczór na Scenie Spektaklove
05.11.2022
Zapraszamy na scenę Spektaklove w Małej Warszawie na wyjątkowy wieczór sylwestrowy! W repertuarze jeden z najlepszych spektakli tego sezonu - prapremiera sztuki "żONa" w reżyserii Adama Sajnuka. Przestrzeń Małej Warszawy jest wyjątkowa, a co za tym idzie – wieczór tam spędzony również taki będzie.
Obsady spektakli granych w listopadzie oraz grudniu 2022
05.11.2022
Ogłaszamy obsady spektakli, które zagramy w listopadzie oraz grudniu 2022 w Małej Warszawie. Zapraszamy na widownię Spektaklove.
Zarezerwuj swój bilet już dziś!
Premiera spektaklu "żONa"
28.10.2022
Wielki aplauz dla wszystkich twórców! Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. To komedia o hipokryzji miłości i tolerancji. Premiera spektaklu już za nami.
Premiera spektaklu "żONa" coraz bliżej
20.10.2022
Do premiery pozostał tylko tydzień! Będzie się działo! Co o swojej relacji mówią główni bohaterowie sztuki? Posłuchajcie sami!
Dzień Dobry TVN & Agata Kulesza i "Krótka piłka"
20.10.2022
W weekend gościliśmy DD TVN! Jaka jest Agata Kulesza? Mamy odpowiedź.
żONa, czyli najbliższa premiera sezonu.
21.09.2022
Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji miłości i tolerancji.
Wyjazdy Spektaklove
22.08.2022
Teatr dzieje się tu i teraz. Na tym polega jego wyjątkowość. Jest to jego siła, ale też słabość. Bowiem, żeby móc zobaczyć spektakl jakiegoś teatru w Polsce, trzeba pojechać do jego siedziby, co nie zawsze jest takie proste i wygodne. Sprawdźcie w jakich miastach zagościmy z naszymi spektaklami.
Spektaklove na 25 Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach
15.08.2022
tym roku odbywa się już 25 edycja Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach! Imprezy, dzięki której najzdolniejsi oraz najbardziej rozpoznawalni artyści sceniczni i filmowi w Polsce spotykają się razem i uczestniczą w szeregu interesujących wydarzeń artystycznych i edukacyjnych.
Nasi producenci - Tito Productions
13.07.2022
Jak powszechnie wiadomo, teatr tworzą ludzie — publiczność oraz aktorzy. Ale tak naprawdę całość jest nieco bardziej skomplikowana. Aby aktorzy wiedzieli, co mają grać oraz żeby publiczność miała co oglądać, musi wcześniej zadziałać dużo czynników. Zapewne dlatego instytucje teatralne są tak duże powierzchniowo i przede wszystkim kadrowo.
Marek Modzelewski - Portret Autora
12.07.2022
Do historii polskiej literatury przeszło niemało osób, które z wykształcenia były lekarzami. Do najpopularniejszej z nich należy zapewne Tadeusz Boy-Żeleński. Do tej właśnie tradycji literackiej wpisuje się współczesny dramatopisarz Marek Modzelewski.
Agata Kulesza, czyli aktorka idealna
10.07.2022
W teatrze najważniejsze jest aktorstwo. W końcu to aktorzy i ich sceniczne kreacje wywołują w publiczności te wszystkie wspaniałe, niecodzienne, a czasem nawet niezapomniane emocje. Salwy śmiechu, bądź łzy wzruszenia. Doskonale to wiemy, dlatego w Spektaklove grają wyłącznie najwybitniejsi mistrzowie fachu aktorskiego! Wśród nich jest niezaprzeczalna gwiazda polskiego kina i teatru Agata Kulesza.
czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).