Aktualności

Agata Kulesza, czyli aktorka idealna


W teatrze najważniejsze jest aktorstwo. W końcu to aktorzy i ich sceniczne kreacje wywołują w publiczności te wszystkie wspaniałe, niecodzienne, a czasem nawet niezapomniane emocje. Salwy śmiechu, bądź łzy wzruszenia. Doskonale to wiemy, dlatego w Spektaklove grają wyłącznie najwybitniejsi mistrzowie fachu aktorskiego! Wśród nich jest niezaprzeczalna gwiazda polskiego kina i teatru Agata Kulesza. Agata Kulesza jest aktorką z wielkim dorobkiem. Ma na swoim koncie aż cztery Polskie Nagrody Filmowe („Orły”), Nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Los Angeles, Kryształowe Zwierciadło, Feliksa Warszawskiego i wiele innych. Cechą charakterystyczną aktorki, a zarazem jej największą wartością jest inteligencja. To właśnie dzięki niezwykłej inteligencji Kulesza jest w stanie w pełni zrozumieć nie tylko psychologię postaci, w którą się wciela, lecz także zamysł i koncepcję całego projektu, w którym uczestniczy, niezależnie czy jest to film, czy spektakl teatralny. Właśnie to czyni z Kuleszy jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek w Polsce, która doskonale czuje się w trudnych dramatach, niekiedy urozmaiconych ambitnymi środkami formalnymi, takich jak Ida Pawła Pawlikowskiego czy Róża Wojciecha Smarzowskiego; ale równie fantastycznie radzi sobie w lekkich i przyjemnych komediach, takich jak Moje córki krowy Kingi Dębskiej oraz Warsaw by night Natalii Korynckiej-Gruz. To samo tyczy się ról teatralnych. Agata Kulesza świetnie czuje się we wstrząsających tragediach, na przykład Nad czarnym jeziorem (Teatr Ateneum w Warszawie, reż. Iwona Kempa); i identycznie w szalonych komediach, czego dowodem jest przedstawienie Merlin Mongoł (Teatr Ateneum w Warszawie, reż. Bogusław Linda). Wielki talent oraz niebywały warsztat aktorski, w połączeniu z rzadko spotykaną inteligencją artystyczną, czynią z Agaty Kuleszy artystkę najwyższej próby. A ponieważ zawsze zależy nam na najlepszej jakości spektakli, Kuleszę można zobaczyć na deskach Spektaklove! Serdecznie Państwa zapraszamy na Inteligentów w reżyserii Wojciecha Malajkata, aby mogli się Państwo przekonać na własnej skórze o mistrzostwie Agaty Kuleszy.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z serii ŚMIAŁO, ŚMIAŁO ?, a w nim wyjątkowa Agata Kulesza! Wywiad zrealizowany został przez portal www.ewejsciowki.pl
Aktualności
Wesele w teatrze – kup bilet na komedię roku!
08.04.2024
Jeśli szukasz wyjątkowego spektaklu, który połączy w sobie doskonałe aktorstwo, wciągającą fabułę i niezapomniane emocje, to "Wstyd" w reżyserii Wojciecha Malajkata jest idealnym wyborem dla Ciebie!
Międzynarodowy Dzień Teatru to także święto Spektaklove
25.03.2024
27 marca obchodzimy wyjątkowe święto sztuki, które łączy nas wszystkich – to Międzynarodowy Dzień Teatru! Moment, gdy oddajemy hołd tej magicznej formie wyrazu, która inspiruje, porusza i jednoczy ludzi na całym świecie.
"Imię", czyli plejada gwiazd na scenie już przez 10 sezonów teatralnych!
13.03.2024
Ta sztuka świętuje swoje jubileuszowe dziesięciolecie i wciąż zachwyca publiczność swoją głębią i emocjonalnym ładunkiem. To historia pełna humoru, ale zmusza do refleksji.
Bartłomiej Topa na topie!
06.03.2024
Bartłomiej Topa to nie tylko znany z ekranu aktor, ale także mistrz swojego fachu na scenie teatralnej. Jego talent i wszechstronność sprawiają, że zawsze przyciąga uwagę widzów, niezależnie od tego, czy występuje w filmie czy na deskach teatru.
Piotr Polk i jego „żONa”
27.02.2024
Wyjątkowa okazja! Na scenie Spektaklove niezwykły aktor, który zdobył serca widzów swoim niepowtarzalnym urokiem! Chodzi oczywiście o samego Piotra Polka!
Dzień Kobiet w teatrze - świętuj ze Spektaklove!
21.02.2024
Dzień Kobiet to nie tylko czas hołdu dla kobiecych osiągnięć, ale także moment na celebrację sztuki i emocji, które oferuje teatr. Z tej okazji warto spędzić czas wyjątkowo, bo w teatrze czeka na Ciebie nasz bogaty repertuar spektakli pełnych humoru, emocji i refleksji.
Kilka powodów, by pokochać #Spektaklove!
14.02.2024
Spędź wyjątkowe chwile spędzone na teatralnej sali. Dołącz do Spektaklove i bądź częścią niezapomnianych wydarzeń. Odkryj kilka powodów, dla których warto wybrać się na spektakle z naszego repertuaru.
Nowy rok w teatrze pełen emocji!
19.12.2023
Rozpoczynając nowy rok, nie ma lepszego momentu na zaplanowanie swojej kulturalnej agendy. Nasze spektakle obfitują w niezapomniane przeżycia i emocje. Dlatego warto zastanowić się nad swoim kulturalnym kalendarzem już teraz!
Prezent mikołajkowy, czyli bilet do teatru
21.11.2023
Gdy nadchodzi magiczny czas Mikołajek, poszukiwanie wyjątkowych prezentów staje się priorytetem. Zamiast tradycyjnych upominków, warto rozważyć coś niezwykłego i emocjonującego – bilet do teatru. To nie tylko prezent, ale także niezapomniane przeżycie dla bliskiej osoby.
Krakowskie Teatry Świętują Sylwestra: 'Ludzie Inteligentni' i 'Dobrze się kłamie' Zakończą Rok z Humorem!
08.11.2023
Kraków, zimowa stolica polskiej kultury, zaprasza na teatralną ucztę w Sylwestra 2023 roku. Dwa spektakle, które zawładnęły sercami widzów w całej Polsce, "Ludzie Inteligentni" i "Dobrze się kłamie", zagoszczą na scenach dwóch prestiżowych miejsc: Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz ICE Kraków Congress Centre

Jesień w teatrze, czyli sezon pełen emocji i śmiechu

07.11.2023
Jesień to czas, gdy teatry na całym świecie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. Sezon teatralny o tej porze roku obfituje w spektakle, które przyciągają zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.
Którym partnerem jesteś? Thomas, David czy Alexandre?
27.10.2023
Spektakl doskonale wyreżyserowany przez Olafa Lubaszenkę Bliscy przyjaciele, kumple i przyjaciółki prowadzą rozmowy na temat swoich sercowych rozterek, wątpliwości i podjętych, często pochopnych, decyzji. Omawiane są także kwestie zdrad, prób niewierności i podejrzeń o zdradę
czytaj więcej