Aktualności

Agata Kulesza, czyli aktorka idealna


W teatrze najważniejsze jest aktorstwo. W końcu to aktorzy i ich sceniczne kreacje wywołują w publiczności te wszystkie wspaniałe, niecodzienne, a czasem nawet niezapomniane emocje. Salwy śmiechu, bądź łzy wzruszenia. Doskonale to wiemy, dlatego w Spektaklove grają wyłącznie najwybitniejsi mistrzowie fachu aktorskiego! Wśród nich jest niezaprzeczalna gwiazda polskiego kina i teatru Agata Kulesza. Agata Kulesza jest aktorką z wielkim dorobkiem. Ma na swoim koncie aż cztery Polskie Nagrody Filmowe („Orły”), Nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Los Angeles, Kryształowe Zwierciadło, Feliksa Warszawskiego i wiele innych. Cechą charakterystyczną aktorki, a zarazem jej największą wartością jest inteligencja. To właśnie dzięki niezwykłej inteligencji Kulesza jest w stanie w pełni zrozumieć nie tylko psychologię postaci, w którą się wciela, lecz także zamysł i koncepcję całego projektu, w którym uczestniczy, niezależnie czy jest to film, czy spektakl teatralny. Właśnie to czyni z Kuleszy jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek w Polsce, która doskonale czuje się w trudnych dramatach, niekiedy urozmaiconych ambitnymi środkami formalnymi, takich jak Ida Pawła Pawlikowskiego czy Róża Wojciecha Smarzowskiego; ale równie fantastycznie radzi sobie w lekkich i przyjemnych komediach, takich jak Moje córki krowy Kingi Dębskiej oraz Warsaw by night Natalii Korynckiej-Gruz. To samo tyczy się ról teatralnych. Agata Kulesza świetnie czuje się we wstrząsających tragediach, na przykład Nad czarnym jeziorem (Teatr Ateneum w Warszawie, reż. Iwona Kempa); i identycznie w szalonych komediach, czego dowodem jest przedstawienie Merlin Mongoł (Teatr Ateneum w Warszawie, reż. Bogusław Linda). Wielki talent oraz niebywały warsztat aktorski, w połączeniu z rzadko spotykaną inteligencją artystyczną, czynią z Agaty Kuleszy artystkę najwyższej próby. A ponieważ zawsze zależy nam na najlepszej jakości spektakli, Kuleszę można zobaczyć na deskach Spektaklove! Serdecznie Państwa zapraszamy na Inteligentów w reżyserii Wojciecha Malajkata, aby mogli się Państwo przekonać na własnej skórze o mistrzostwie Agaty Kuleszy.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z serii ŚMIAŁO, ŚMIAŁO ?, a w nim wyjątkowa Agata Kulesza! Wywiad zrealizowany został przez portal www.ewejsciowki.pl
Aktualności
Ile znaczy muzyka w teatrze?
21.03.2023
Kto z nas nie lubi muzyki? Dźwięki towarzyszą nam na co dzień, a często też wpływają na nasze samopoczucie – poprawiają nastrój, dodają energii lub wyciszają czy też pobudzają emocje. Muzyka w teatrze stanowi tło wydarzenia, a powtarzające się motywy często zapadają w ucho – dlatego nas pytacie lub prosicie o dźwięki, które zostały z Wami po obejrzeniu sztuki. To subtelna, ale uzupełniająca rola spójnej opowieści teatralnej. Akcentuje emocje i wzmacnia przekaż artystyczny.
Magdalena Lamparska wskazuje drogę do Hollywood na videoblogu „Having Fam”.
07.03.2023
Co zrobić dziś, żeby być lepszym aktorem jutro? Dowiedz się tego już teraz!
Przegląd recenzji spektaklu "żONa"
28.02.2023
Jeśli zastanawiasz się jeszcze czy warto wybrać się na spektakl "żONa" - przeczytaj recenzję krytyków teatralnych! Oto kilka z nich.
Iza Kuna zawsze inteligentnie!
27.02.2023
Talentem swoim obdarowuje publiczność. Zaliczana jest do grona najlepszych aktorek w Polsce. Popularność zdobyła dzięki rolom w filmach, m.in. „Teściowie”, „Kler”, „Drogówka”, „Listy do M” czy „Lejdis”.
Marcin Hycnar na scenie Spektaklove, ale także jako prezydent w serialu „Sługa narodu”
24.02.2023

Satyra polityczna z Marcinem Hycnarem już wkrótce w telewizji. Niebawem zobaczymy go w głównej roli w polskiej wersji ukraińskiego serialu "Sługa narodu", w którego oryginale wystąpił Wołodymyr Zełenski, wówczas aktor i komik, a obecnie prezydent Ukrainy.
Dołącz do zespołu obsługi widowni w Małej Warszawie!
21.01.2023
Dołącz do zespołu obsługi widowni w Małej Warszawie! Szukamy miłośników teatru i kultury, studentów otwartych na nowe wyzwania, młodych oraz pełnych pozytywnej energii ludzi! Oferujemy pracę w „doborowym towarzystwie”, elastyczny grafik i dostęp do najlepszych wydarzeń kulturalnych
3, 2, 1… właśnie wystartował nasz kulturalny BLACK WEEKEND ?
25.11.2022
Drodzy widzowie, specjalnie dla Was z okazji Black Weekend przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy!
Premiera spektaklu "żONa"
28.10.2022
Wielki aplauz dla wszystkich twórców! Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. To komedia o hipokryzji miłości i tolerancji. Premiera spektaklu już za nami.
Premiera spektaklu "żONa" coraz bliżej
20.10.2022
Do premiery pozostał tylko tydzień! Będzie się działo! Co o swojej relacji mówią główni bohaterowie sztuki? Posłuchajcie sami!
Dzień Dobry TVN & Agata Kulesza i "Krótka piłka"
20.10.2022
W weekend gościliśmy DD TVN! Jaka jest Agata Kulesza? Mamy odpowiedź.
żONa, czyli najbliższa premiera sezonu.
21.09.2022
Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji miłości i tolerancji.
Wyjazdy Spektaklove
22.08.2022
Teatr dzieje się tu i teraz. Na tym polega jego wyjątkowość. Jest to jego siła, ale też słabość. Bowiem, żeby móc zobaczyć spektakl jakiegoś teatru w Polsce, trzeba pojechać do jego siedziby, co nie zawsze jest takie proste i wygodne. Sprawdźcie w jakich miastach zagościmy z naszymi spektaklami.
czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).