Aktualności

Magdalena Lamparska wskazuje drogę do Hollywood na videoblogu „Having Fam”.

Magdalena Lamparska, nazywana „jedną z piękniejszych i utalentowanych aktorek telewizyjnych, filmowych i teatralnych młodego pokolenia” wraz ze swoim mężem Bartkiem Osumkiem, dziennikarzem podróży rodzinnych, prowadzi na YouTube’ie vlog „Having Fam”, który inspiruje do życia po swojemu, celebrowania codzienności, pracowania na szczęście – rodzinne i osobiste. Na kanale aktorka pokazuje aktorstwo jako sztukę rozwoju i styl życia. Opowiada i podpowiada również jak nie odkładać marzeń na później, jak przełamywać własne zahamowania i obawy, by móc je zrealizować. Poświęcony temu został cykl „Droga do Hollywood”, z którego początkujący i aspirujący aktorzy będą mogli dowiedzieć się m.in. wszystkiego na temat castingów. Dlaczego tak się dzieje, że jedni wygrywają casting, a inni nie? Co zrobić, by być w tej dziedzinie lepszym? Opowiem Wam co dla mnie jest najważniejsze w nagrywaniu castingu do filmu. Akcja! – w taki sposób Magdalena Lamparska rozpoczyna jeden z odcinków. Jak przygotować się na casting, jak odpowiednio się nagrać, by wygrać wymarzoną rolę, jak nie przejmować się castingami, czy wręcz je polubić? Na te pytania i wiele innych znajdziemy odpowiedzi w „Drodze do Hollywood”. Celem tej „drogi” jest pokazanie w jaki sposób pracować nad sobą i swoimi ograniczeniami, aby krok po kroku dojść do światowej stolicy kinematografii. Aktorka oswaja tu m.in. temat zdjęć próbnych, oceniania, rywalizacji, odwagi, odrzucenia i akceptacji niepowodzenia.

To, że się nie wygrywa castingu, to nie znaczy, że jest się złym aktorem, czy złą aktorką... Ale, że osoby po drugiej stronie kamery (reżyser obsady, reżyser czy producent) mają być może inne oczekiwania wobec tej postaci. Tak naprawdę nie wiemy, co dokładnie kryje się po tej drugiej stronie, więc nie warto się tym przejmować. A akceptacja niepowodzenia jest pierwszym kluczem do wolności w tym zawodzie – tłumaczy Magda w „Drodze do Hollywood”. Cykl zawiera praktyczne porady i wskazówki płynące z wieloletniego doświadczenia, umiejętności i wiedzy nabytej przez prowadzącą od największych nazwisk w tym zawodzie. Uzupełniony anegdotami i inspirującymi cytatami mistrzów pomoże z pewnością młodym adeptom sztuki aktorskiej pokonywać lęki i rozwiewać niepewności, a dla pozostałych odbiorców będzie stanowił ciekawą podróż za kulisy zawodu aktora.

Having Fam – YT:
Zrealizowane odcinki z cyklu „Droga do Hollywood”


Tymczasem my, czyli Spektaklove, zapraszamy na sztukę „Dobrze się kłamie”, w której Magdalena Lamparska gra Biancę.
Aktualności
Wesele w teatrze – kup bilet na komedię roku!
08.04.2024
Jeśli szukasz wyjątkowego spektaklu, który połączy w sobie doskonałe aktorstwo, wciągającą fabułę i niezapomniane emocje, to "Wstyd" w reżyserii Wojciecha Malajkata jest idealnym wyborem dla Ciebie!
Międzynarodowy Dzień Teatru to także święto Spektaklove
25.03.2024
27 marca obchodzimy wyjątkowe święto sztuki, które łączy nas wszystkich – to Międzynarodowy Dzień Teatru! Moment, gdy oddajemy hołd tej magicznej formie wyrazu, która inspiruje, porusza i jednoczy ludzi na całym świecie.
"Imię", czyli plejada gwiazd na scenie już przez 10 sezonów teatralnych!
13.03.2024
Ta sztuka świętuje swoje jubileuszowe dziesięciolecie i wciąż zachwyca publiczność swoją głębią i emocjonalnym ładunkiem. To historia pełna humoru, ale zmusza do refleksji.
Bartłomiej Topa na topie!
06.03.2024
Bartłomiej Topa to nie tylko znany z ekranu aktor, ale także mistrz swojego fachu na scenie teatralnej. Jego talent i wszechstronność sprawiają, że zawsze przyciąga uwagę widzów, niezależnie od tego, czy występuje w filmie czy na deskach teatru.
Piotr Polk i jego „żONa”
27.02.2024
Wyjątkowa okazja! Na scenie Spektaklove niezwykły aktor, który zdobył serca widzów swoim niepowtarzalnym urokiem! Chodzi oczywiście o samego Piotra Polka!
Dzień Kobiet w teatrze - świętuj ze Spektaklove!
21.02.2024
Dzień Kobiet to nie tylko czas hołdu dla kobiecych osiągnięć, ale także moment na celebrację sztuki i emocji, które oferuje teatr. Z tej okazji warto spędzić czas wyjątkowo, bo w teatrze czeka na Ciebie nasz bogaty repertuar spektakli pełnych humoru, emocji i refleksji.
Kilka powodów, by pokochać #Spektaklove!
14.02.2024
Spędź wyjątkowe chwile spędzone na teatralnej sali. Dołącz do Spektaklove i bądź częścią niezapomnianych wydarzeń. Odkryj kilka powodów, dla których warto wybrać się na spektakle z naszego repertuaru.
Nowy rok w teatrze pełen emocji!
19.12.2023
Rozpoczynając nowy rok, nie ma lepszego momentu na zaplanowanie swojej kulturalnej agendy. Nasze spektakle obfitują w niezapomniane przeżycia i emocje. Dlatego warto zastanowić się nad swoim kulturalnym kalendarzem już teraz!
Prezent mikołajkowy, czyli bilet do teatru
21.11.2023
Gdy nadchodzi magiczny czas Mikołajek, poszukiwanie wyjątkowych prezentów staje się priorytetem. Zamiast tradycyjnych upominków, warto rozważyć coś niezwykłego i emocjonującego – bilet do teatru. To nie tylko prezent, ale także niezapomniane przeżycie dla bliskiej osoby.
Krakowskie Teatry Świętują Sylwestra: 'Ludzie Inteligentni' i 'Dobrze się kłamie' Zakończą Rok z Humorem!
08.11.2023
Kraków, zimowa stolica polskiej kultury, zaprasza na teatralną ucztę w Sylwestra 2023 roku. Dwa spektakle, które zawładnęły sercami widzów w całej Polsce, "Ludzie Inteligentni" i "Dobrze się kłamie", zagoszczą na scenach dwóch prestiżowych miejsc: Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz ICE Kraków Congress Centre

Jesień w teatrze, czyli sezon pełen emocji i śmiechu

07.11.2023
Jesień to czas, gdy teatry na całym świecie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. Sezon teatralny o tej porze roku obfituje w spektakle, które przyciągają zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.
Którym partnerem jesteś? Thomas, David czy Alexandre?
27.10.2023
Spektakl doskonale wyreżyserowany przez Olafa Lubaszenkę Bliscy przyjaciele, kumple i przyjaciółki prowadzą rozmowy na temat swoich sercowych rozterek, wątpliwości i podjętych, często pochopnych, decyzji. Omawiane są także kwestie zdrad, prób niewierności i podejrzeń o zdradę
czytaj więcej