Aktualności

Magdalena Lamparska wskazuje drogę do Hollywood na videoblogu „Having Fam”.

Magdalena Lamparska, nazywana „jedną z piękniejszych i utalentowanych aktorek telewizyjnych, filmowych i teatralnych młodego pokolenia” wraz ze swoim mężem Bartkiem Osumkiem, dziennikarzem podróży rodzinnych, prowadzi na YouTube’ie vlog „Having Fam”, który inspiruje do życia po swojemu, celebrowania codzienności, pracowania na szczęście – rodzinne i osobiste. Na kanale aktorka pokazuje aktorstwo jako sztukę rozwoju i styl życia. Opowiada i podpowiada również jak nie odkładać marzeń na później, jak przełamywać własne zahamowania i obawy, by móc je zrealizować. Poświęcony temu został cykl „Droga do Hollywood”, z którego początkujący i aspirujący aktorzy będą mogli dowiedzieć się m.in. wszystkiego na temat castingów. Dlaczego tak się dzieje, że jedni wygrywają casting, a inni nie? Co zrobić, by być w tej dziedzinie lepszym? Opowiem Wam co dla mnie jest najważniejsze w nagrywaniu castingu do filmu. Akcja! – w taki sposób Magdalena Lamparska rozpoczyna jeden z odcinków. Jak przygotować się na casting, jak odpowiednio się nagrać, by wygrać wymarzoną rolę, jak nie przejmować się castingami, czy wręcz je polubić? Na te pytania i wiele innych znajdziemy odpowiedzi w „Drodze do Hollywood”. Celem tej „drogi” jest pokazanie w jaki sposób pracować nad sobą i swoimi ograniczeniami, aby krok po kroku dojść do światowej stolicy kinematografii. Aktorka oswaja tu m.in. temat zdjęć próbnych, oceniania, rywalizacji, odwagi, odrzucenia i akceptacji niepowodzenia.

To, że się nie wygrywa castingu, to nie znaczy, że jest się złym aktorem, czy złą aktorką... Ale, że osoby po drugiej stronie kamery (reżyser obsady, reżyser czy producent) mają być może inne oczekiwania wobec tej postaci. Tak naprawdę nie wiemy, co dokładnie kryje się po tej drugiej stronie, więc nie warto się tym przejmować. A akceptacja niepowodzenia jest pierwszym kluczem do wolności w tym zawodzie – tłumaczy Magda w „Drodze do Hollywood”. Cykl zawiera praktyczne porady i wskazówki płynące z wieloletniego doświadczenia, umiejętności i wiedzy nabytej przez prowadzącą od największych nazwisk w tym zawodzie. Uzupełniony anegdotami i inspirującymi cytatami mistrzów pomoże z pewnością młodym adeptom sztuki aktorskiej pokonywać lęki i rozwiewać niepewności, a dla pozostałych odbiorców będzie stanowił ciekawą podróż za kulisy zawodu aktora.

Having Fam – YT:
Zrealizowane odcinki z cyklu „Droga do Hollywood”


Tymczasem my, czyli Spektaklove, zapraszamy na sztukę „Dobrze się kłamie”, w której Magdalena Lamparska gra Biancę.
Aktualności
Ile znaczy muzyka w teatrze?
21.03.2023
Kto z nas nie lubi muzyki? Dźwięki towarzyszą nam na co dzień, a często też wpływają na nasze samopoczucie – poprawiają nastrój, dodają energii lub wyciszają czy też pobudzają emocje. Muzyka w teatrze stanowi tło wydarzenia, a powtarzające się motywy często zapadają w ucho – dlatego nas pytacie lub prosicie o dźwięki, które zostały z Wami po obejrzeniu sztuki. To subtelna, ale uzupełniająca rola spójnej opowieści teatralnej. Akcentuje emocje i wzmacnia przekaż artystyczny.
Magdalena Lamparska wskazuje drogę do Hollywood na videoblogu „Having Fam”.
07.03.2023
Co zrobić dziś, żeby być lepszym aktorem jutro? Dowiedz się tego już teraz!
Przegląd recenzji spektaklu "żONa"
28.02.2023
Jeśli zastanawiasz się jeszcze czy warto wybrać się na spektakl "żONa" - przeczytaj recenzję krytyków teatralnych! Oto kilka z nich.
Iza Kuna zawsze inteligentnie!
27.02.2023
Talentem swoim obdarowuje publiczność. Zaliczana jest do grona najlepszych aktorek w Polsce. Popularność zdobyła dzięki rolom w filmach, m.in. „Teściowie”, „Kler”, „Drogówka”, „Listy do M” czy „Lejdis”.
Marcin Hycnar na scenie Spektaklove, ale także jako prezydent w serialu „Sługa narodu”
24.02.2023

Satyra polityczna z Marcinem Hycnarem już wkrótce w telewizji. Niebawem zobaczymy go w głównej roli w polskiej wersji ukraińskiego serialu "Sługa narodu", w którego oryginale wystąpił Wołodymyr Zełenski, wówczas aktor i komik, a obecnie prezydent Ukrainy.
Dołącz do zespołu obsługi widowni w Małej Warszawie!
21.01.2023
Dołącz do zespołu obsługi widowni w Małej Warszawie! Szukamy miłośników teatru i kultury, studentów otwartych na nowe wyzwania, młodych oraz pełnych pozytywnej energii ludzi! Oferujemy pracę w „doborowym towarzystwie”, elastyczny grafik i dostęp do najlepszych wydarzeń kulturalnych
3, 2, 1… właśnie wystartował nasz kulturalny BLACK WEEKEND ?
25.11.2022
Drodzy widzowie, specjalnie dla Was z okazji Black Weekend przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy!
Premiera spektaklu "żONa"
28.10.2022
Wielki aplauz dla wszystkich twórców! Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. To komedia o hipokryzji miłości i tolerancji. Premiera spektaklu już za nami.
Premiera spektaklu "żONa" coraz bliżej
20.10.2022
Do premiery pozostał tylko tydzień! Będzie się działo! Co o swojej relacji mówią główni bohaterowie sztuki? Posłuchajcie sami!
Dzień Dobry TVN & Agata Kulesza i "Krótka piłka"
20.10.2022
W weekend gościliśmy DD TVN! Jaka jest Agata Kulesza? Mamy odpowiedź.
żONa, czyli najbliższa premiera sezonu.
21.09.2022
Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji miłości i tolerancji.
Wyjazdy Spektaklove
22.08.2022
Teatr dzieje się tu i teraz. Na tym polega jego wyjątkowość. Jest to jego siła, ale też słabość. Bowiem, żeby móc zobaczyć spektakl jakiegoś teatru w Polsce, trzeba pojechać do jego siedziby, co nie zawsze jest takie proste i wygodne. Sprawdźcie w jakich miastach zagościmy z naszymi spektaklami.
czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).