Aktualności

Magdalena Lamparska wskazuje drogę do Hollywood na videoblogu „Having Fam”.

Magdalena Lamparska, nazywana „jedną z piękniejszych i utalentowanych aktorek telewizyjnych, filmowych i teatralnych młodego pokolenia” wraz ze swoim mężem Bartkiem Osumkiem, dziennikarzem podróży rodzinnych, prowadzi na YouTube’ie vlog „Having Fam”, który inspiruje do życia po swojemu, celebrowania codzienności, pracowania na szczęście – rodzinne i osobiste. Na kanale aktorka pokazuje aktorstwo jako sztukę rozwoju i styl życia. Opowiada i podpowiada również jak nie odkładać marzeń na później, jak przełamywać własne zahamowania i obawy, by móc je zrealizować. Poświęcony temu został cykl „Droga do Hollywood”, z którego początkujący i aspirujący aktorzy będą mogli dowiedzieć się m.in. wszystkiego na temat castingów. Dlaczego tak się dzieje, że jedni wygrywają casting, a inni nie? Co zrobić, by być w tej dziedzinie lepszym? Opowiem Wam co dla mnie jest najważniejsze w nagrywaniu castingu do filmu. Akcja! – w taki sposób Magdalena Lamparska rozpoczyna jeden z odcinków. Jak przygotować się na casting, jak odpowiednio się nagrać, by wygrać wymarzoną rolę, jak nie przejmować się castingami, czy wręcz je polubić? Na te pytania i wiele innych znajdziemy odpowiedzi w „Drodze do Hollywood”. Celem tej „drogi” jest pokazanie w jaki sposób pracować nad sobą i swoimi ograniczeniami, aby krok po kroku dojść do światowej stolicy kinematografii. Aktorka oswaja tu m.in. temat zdjęć próbnych, oceniania, rywalizacji, odwagi, odrzucenia i akceptacji niepowodzenia.

To, że się nie wygrywa castingu, to nie znaczy, że jest się złym aktorem, czy złą aktorką... Ale, że osoby po drugiej stronie kamery (reżyser obsady, reżyser czy producent) mają być może inne oczekiwania wobec tej postaci. Tak naprawdę nie wiemy, co dokładnie kryje się po tej drugiej stronie, więc nie warto się tym przejmować. A akceptacja niepowodzenia jest pierwszym kluczem do wolności w tym zawodzie – tłumaczy Magda w „Drodze do Hollywood”. Cykl zawiera praktyczne porady i wskazówki płynące z wieloletniego doświadczenia, umiejętności i wiedzy nabytej przez prowadzącą od największych nazwisk w tym zawodzie. Uzupełniony anegdotami i inspirującymi cytatami mistrzów pomoże z pewnością młodym adeptom sztuki aktorskiej pokonywać lęki i rozwiewać niepewności, a dla pozostałych odbiorców będzie stanowił ciekawą podróż za kulisy zawodu aktora.

Having Fam – YT:
Zrealizowane odcinki z cyklu „Droga do Hollywood”


Tymczasem my, czyli Spektaklove, zapraszamy na sztukę „Dobrze się kłamie”, w której Magdalena Lamparska gra Biancę.
Aktualności
„Wstyd” czyli filmowi „Teściowie” na deskach teatru czas na premierę Teatru Spektaklove!
15.09.2023
Premiera teatralnej sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już 9 października. „Wstyd” jest doskonałym przykładem jak teatr może być źródłem inspiracji dla filmowej sztuki. Na ekrany kin wchodzi kontynuacja losów głównych bohaterów, a Teatr Spektaklove zaprasza na nową wersję komedii weselnej.
Marcin Hycnar w pełnej aktywności na polskiej scenie teatralnej
13.09.2023
Marcin Hycnar, uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych aktorów w Polsce, nie daje odetchnąć swoim fanom. Jego obecność w spektaklach teatru Spektaklove takich jak „Dobrze się kłamie” czy „Imię” przyciąga tłumy.
"Dobrze się kłamie" - prawda czy wyzwanie na deskach teatru?
12.09.2023

Prawda czy wyzwanie? Jak często w życiu kierujesz się prawdą, a jak często... omijasz ją szerokim łukiem? Teatralna adaptacja kinowego hitu "Dobrze się kłamie" to prawdziwa uczta dla miłośników skomplikowanych relacji i humoru na najwyższym poziomie.
Ludzie Inteligentni, czyli fenomen teatralny, który bawi i zastanawia!
02.09.2023
Zobacz na żywo swoich ulubionych aktorów, znanych ze szklanego ekranu. Nawet w erze dominacji technologii i ekranów smartfonów, magia teatru wciąż fascynuje i przyciąga.
Spektakl „Imię” wyrusza w trasę! 8 sezon na deskach teatrów w całej Polsce!
01.09.2023
Za nami już osiem lat od chwili, gdy spektakl "Imię" po raz pierwszy został zaprezentowany w Teatrze Dramatycznym na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie.
Próby „Wstydu” trwają!
24.07.2023
Czy jesteś gotowy na spektakl osadzony w klimacie weselnej imprezy i zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami? Premiera sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już jesienią. Uwaga, to nie jest zwykła komedia!
Zapraszamy do stołu na deskach teatru!
02.06.2023
Masz apetytu na sztukę? "Dobrze się kłamie" w reżyserii Marcina Hycnara jest komediowym dramatem, który zręcznie łączy motyw kłamstwa z atmosferą spotkania przy stole i kolacji.
Zabierz mamę do teatru! Poznaj nasze propozycje!
17.05.2023
Zbliża się Dzień Matki, idealna okazja, aby zabrać swoją mamę do teatru i spędzić razem niezapomniane chwile. W końcu teatr oferuje wyjątkowe doświadczenie artystyczne, które może być inspirujące, emocjonujące i przynoszące wiele radości.
Hity teatralne na kulturalnej mapie Polski. To trzeba znać!
26.04.2023
Publiczność docenia sztuki teatralne, które nie tylko bawią, ale wzruszą i zapamiętają na długo, a ponadto zmuszą do myślenia i wywołają emocje.
Spektaklove, czyli tytuły z motywem tolerancji!
17.04.2023
Motyw tolerancji to często poruszany temat w teatrze. Jeden z ważniejszych motywów, gdyż problemy nietolerancji, dyskryminacji czy nienawiści wobec różnych grup społecznych towarzyszą nam na co dzień.
Wesołych Świąt!
06.04.2023
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy życzymy Wam wiele radości, spokoju oraz radosnego wiosennego nastroju. Niech ten czas będzie dla Was okazją do odpoczynku, refleksji i spędzenia miłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Dziękujemy także za Wasze wsparcie i zaangażowanie w życie teatralne. Mamy nadzieję, że już niedługo ponownie będziemy mogli spotkać się z Wami na żywo i razem cieszyć się sztuką.
„żONa” w reżyserii Adama Sajnuka na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
03.04.2023
„żONa” w reżyserii Adama Sajnuka na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Sztuka Jade-Rose Parker, którą pokochała francuska publiczność, ale docenili także polscy widzowie wraz z recenzentami, już 11 maja w Kaliszu podczas 63. edycji jednego z najstarszych festiwali teatralnych.
czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).