Aktualności

Spektaklove, czyli tytuły z motywem tolerancji!

Motyw tolerancji to często poruszany temat w teatrze. Jeden z ważniejszych motywów, gdyż problemy nietolerancji, dyskryminacji czy nienawiści wobec różnych grup społecznych towarzyszą nam na co dzień. Spektaklove, jako teatr podążający za widzem, eksploruje to co bliskie społeczeństwu, aby pomóc publiczności lepiej zrozumieć problemy i zachęcić ich do podejmowania działań, którezmienią ich otoczenie na lepsze. To ważne, by podkreślić istotę szacunku i akceptacji różnic.

„Inteligenci” Marka Modzelewskiego, który jest uważnym i krytycznym obserwatorem życia społecznego, napisał sztukę o rodzinie jakich wiele - mającej inne przekonania i poglądy. Siostry, Anna (Iza Kuna / Anita Sokołowska) i Bożena (Agata Kulesza / Magdalena Stużyńska), są swoimi całkowitymi przeciwieństwami. Inaczej myślą, żyją i głosują… To tragifarsa o rodzinie, w której jej członkowie posługują się utartymi kodami, stereotypami, etykietami. W której te wszystkie rzeczy zastępują prawdziwą rozmowę i dialog. To spektakl o tym, co mamy do przekazania dzieciom. Czego chcemy ich nauczyć, gdyż one bezbłędnie wyczuwają każdy fałsz, pozę, skrajność. Pytają nas, co naprawdę kryje się za naszymi hasłami i frazesami. Żyją w świecie, w którym mają praktycznie nieograniczoną wolność i nieograniczone możliwości. Ale chcą wiedzieć, gdzie jest prawda.„Inteligenci” w reżyserii Wojciecha Malajkata zmuszają do myślenia, aby rozmawiać w taki sposób, żeby słyszeć innych. Sztuka pokazuje, że w podzielonym społeczeństwie na szczęście potrafimy się śmiać sami z siebie.
Sprawdźcie zatem nasz repertuar, by odpowiedzieć na pytanie kim są dzisiejsi „inteligenci”? Jak „inteligencja” odnajduje się w przypisywanej jej roli? Jak spełnia swoje „zadania”? Porozmawiajmy o tolerancji – razem.

Kolejnym tytułem w repertuarze Spektaklove, którego motywem przewodnim jest tolerancja to „żONa” w reżyserii Adama Sajnuka. Sztuka o zaufaniu, potrzebie bliskości - bawi a jednocześnie skłania do refleksji. Zachwyca nie tylko recenzentów, ale także widzów. Dotyka tematu, o którym wielu z nas jest jeszcze trudno rozmawiać, a jednak nie da się przejść wobec niego obojętnie. Niech opinie widzów będą najlepszą rekomendacją.


„Znakomity spektakl. Samo życie. Lepsza prawda czy kłamstwo…? Warto przemyśleć różne sprawy a także wejrzeć w swoje ego.”

„Komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju… idealny podtytuł. Porusza bardzo aktualne i poważne problemy przełamane znakomitymi i pełnymi humoru dialogami. SZTUKA przez duże S. Przezabawna a jednak skłaniająca do refleksji. Do tego znakomita gra aktorska.”

„Komedia pełna humoru, która jednocześnie daje niezwykłą lekcję życia i tolerancji. Następnego dnia mieliśmy jeszcze zakwasy od śmiania się. Obsada aktorska bardzo dobrze dopasowana.”„Przedstawienie pełne ciekawych wątków, zdarzeń. Historia do śmiechu i przemyśleń. Świetna gra aktorów. Ani chwili znudzenia – opowieść, która pozwala skupić się na tym co tu i teraz.”

„Temat sztuki jakże aktualny i jakże trudny. Zmusza do refleksji i odpowiedzi na liczne pytania przed samym sobą – tyle siebie znamy, ile nas sprawdzono.”


Czekamy na Was. Do zobaczenia w teatrze.
Aktualności
„Wstyd” czyli filmowi „Teściowie” na deskach teatru czas na premierę Teatru Spektaklove!
15.09.2023
Premiera teatralnej sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już 9 października. „Wstyd” jest doskonałym przykładem jak teatr może być źródłem inspiracji dla filmowej sztuki. Na ekrany kin wchodzi kontynuacja losów głównych bohaterów, a Teatr Spektaklove zaprasza na nową wersję komedii weselnej.
Marcin Hycnar w pełnej aktywności na polskiej scenie teatralnej
13.09.2023
Marcin Hycnar, uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych aktorów w Polsce, nie daje odetchnąć swoim fanom. Jego obecność w spektaklach teatru Spektaklove takich jak „Dobrze się kłamie” czy „Imię” przyciąga tłumy.
"Dobrze się kłamie" - prawda czy wyzwanie na deskach teatru?
12.09.2023

Prawda czy wyzwanie? Jak często w życiu kierujesz się prawdą, a jak często... omijasz ją szerokim łukiem? Teatralna adaptacja kinowego hitu "Dobrze się kłamie" to prawdziwa uczta dla miłośników skomplikowanych relacji i humoru na najwyższym poziomie.
Ludzie Inteligentni, czyli fenomen teatralny, który bawi i zastanawia!
02.09.2023
Zobacz na żywo swoich ulubionych aktorów, znanych ze szklanego ekranu. Nawet w erze dominacji technologii i ekranów smartfonów, magia teatru wciąż fascynuje i przyciąga.
Spektakl „Imię” wyrusza w trasę! 8 sezon na deskach teatrów w całej Polsce!
01.09.2023
Za nami już osiem lat od chwili, gdy spektakl "Imię" po raz pierwszy został zaprezentowany w Teatrze Dramatycznym na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie.
Próby „Wstydu” trwają!
24.07.2023
Czy jesteś gotowy na spektakl osadzony w klimacie weselnej imprezy i zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami? Premiera sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już jesienią. Uwaga, to nie jest zwykła komedia!
Zapraszamy do stołu na deskach teatru!
02.06.2023
Masz apetytu na sztukę? "Dobrze się kłamie" w reżyserii Marcina Hycnara jest komediowym dramatem, który zręcznie łączy motyw kłamstwa z atmosferą spotkania przy stole i kolacji.
Zabierz mamę do teatru! Poznaj nasze propozycje!
17.05.2023
Zbliża się Dzień Matki, idealna okazja, aby zabrać swoją mamę do teatru i spędzić razem niezapomniane chwile. W końcu teatr oferuje wyjątkowe doświadczenie artystyczne, które może być inspirujące, emocjonujące i przynoszące wiele radości.
Hity teatralne na kulturalnej mapie Polski. To trzeba znać!
26.04.2023
Publiczność docenia sztuki teatralne, które nie tylko bawią, ale wzruszą i zapamiętają na długo, a ponadto zmuszą do myślenia i wywołają emocje.
Spektaklove, czyli tytuły z motywem tolerancji!
17.04.2023
Motyw tolerancji to często poruszany temat w teatrze. Jeden z ważniejszych motywów, gdyż problemy nietolerancji, dyskryminacji czy nienawiści wobec różnych grup społecznych towarzyszą nam na co dzień.
Wesołych Świąt!
06.04.2023
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy życzymy Wam wiele radości, spokoju oraz radosnego wiosennego nastroju. Niech ten czas będzie dla Was okazją do odpoczynku, refleksji i spędzenia miłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Dziękujemy także za Wasze wsparcie i zaangażowanie w życie teatralne. Mamy nadzieję, że już niedługo ponownie będziemy mogli spotkać się z Wami na żywo i razem cieszyć się sztuką.
„żONa” w reżyserii Adama Sajnuka na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
03.04.2023
„żONa” w reżyserii Adama Sajnuka na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Sztuka Jade-Rose Parker, którą pokochała francuska publiczność, ale docenili także polscy widzowie wraz z recenzentami, już 11 maja w Kaliszu podczas 63. edycji jednego z najstarszych festiwali teatralnych.
czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).