Aktualności

Spektaklove, czyli tytuły z motywem tolerancji!

Motyw tolerancji to często poruszany temat w teatrze. Jeden z ważniejszych motywów, gdyż problemy nietolerancji, dyskryminacji czy nienawiści wobec różnych grup społecznych towarzyszą nam na co dzień. Spektaklove, jako teatr podążający za widzem, eksploruje to co bliskie społeczeństwu, aby pomóc publiczności lepiej zrozumieć problemy i zachęcić ich do podejmowania działań, którezmienią ich otoczenie na lepsze. To ważne, by podkreślić istotę szacunku i akceptacji różnic.

„Inteligenci” Marka Modzelewskiego, który jest uważnym i krytycznym obserwatorem życia społecznego, napisał sztukę o rodzinie jakich wiele - mającej inne przekonania i poglądy. Siostry, Anna (Iza Kuna / Anita Sokołowska) i Bożena (Agata Kulesza / Magdalena Stużyńska), są swoimi całkowitymi przeciwieństwami. Inaczej myślą, żyją i głosują… To tragifarsa o rodzinie, w której jej członkowie posługują się utartymi kodami, stereotypami, etykietami. W której te wszystkie rzeczy zastępują prawdziwą rozmowę i dialog. To spektakl o tym, co mamy do przekazania dzieciom. Czego chcemy ich nauczyć, gdyż one bezbłędnie wyczuwają każdy fałsz, pozę, skrajność. Pytają nas, co naprawdę kryje się za naszymi hasłami i frazesami. Żyją w świecie, w którym mają praktycznie nieograniczoną wolność i nieograniczone możliwości. Ale chcą wiedzieć, gdzie jest prawda.„Inteligenci” w reżyserii Wojciecha Malajkata zmuszają do myślenia, aby rozmawiać w taki sposób, żeby słyszeć innych. Sztuka pokazuje, że w podzielonym społeczeństwie na szczęście potrafimy się śmiać sami z siebie.
Sprawdźcie zatem nasz repertuar, by odpowiedzieć na pytanie kim są dzisiejsi „inteligenci”? Jak „inteligencja” odnajduje się w przypisywanej jej roli? Jak spełnia swoje „zadania”? Porozmawiajmy o tolerancji – razem.

Kolejnym tytułem w repertuarze Spektaklove, którego motywem przewodnim jest tolerancja to „żONa” w reżyserii Adama Sajnuka. Sztuka o zaufaniu, potrzebie bliskości - bawi a jednocześnie skłania do refleksji. Zachwyca nie tylko recenzentów, ale także widzów. Dotyka tematu, o którym wielu z nas jest jeszcze trudno rozmawiać, a jednak nie da się przejść wobec niego obojętnie. Niech opinie widzów będą najlepszą rekomendacją.


„Znakomity spektakl. Samo życie. Lepsza prawda czy kłamstwo…? Warto przemyśleć różne sprawy a także wejrzeć w swoje ego.”

„Komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju… idealny podtytuł. Porusza bardzo aktualne i poważne problemy przełamane znakomitymi i pełnymi humoru dialogami. SZTUKA przez duże S. Przezabawna a jednak skłaniająca do refleksji. Do tego znakomita gra aktorska.”

„Komedia pełna humoru, która jednocześnie daje niezwykłą lekcję życia i tolerancji. Następnego dnia mieliśmy jeszcze zakwasy od śmiania się. Obsada aktorska bardzo dobrze dopasowana.”„Przedstawienie pełne ciekawych wątków, zdarzeń. Historia do śmiechu i przemyśleń. Świetna gra aktorów. Ani chwili znudzenia – opowieść, która pozwala skupić się na tym co tu i teraz.”

„Temat sztuki jakże aktualny i jakże trudny. Zmusza do refleksji i odpowiedzi na liczne pytania przed samym sobą – tyle siebie znamy, ile nas sprawdzono.”


Czekamy na Was. Do zobaczenia w teatrze.
Aktualności
Szymon Bobrowski na szklanym ekranie i w teatrze
03.07.2024
Rolą w kultowej już "Magdzie M." rozkochał w sobie tysiące Polek. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w łódzkiej „filmówce”, a pierwsze kroki na scenie stawiał u boku takich gwiazd jak Anna Dymna i Andrzej Seweryn.
To nie jest wstyd iść z mamą do teatru!
15.05.2024
Dzień Matki to wyjątkowy moment, aby celebrować więzi rodzinne i wspólnie tworzyć niezapomniane chwile. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wartościowe są relacje między bliskimi osobami? To właśnie w teatrze możemy podjąć tę refleksję i doświadczyć magicznej mocy sztuki w budowaniu więzi.
Anita Sokołowska – aktorka na scenie teatralnej i mistrzyni w „Tańcu z Gwiazdami”
22.04.2024
Anita Sokołowska to artystka wszechstronna, która nie tylko zachwyca swoim aktorskim talentem, ale również imponuje jako utalentowana tancerka. Widzowie telewizyjnego show "Tańca z Gwiazdami" dobrze znają ją jako jedną z par tanecznych, których występy otrzymują najwyższe noty. Wspólnie z partnerem, Janem Jeschke, tworzą niezapomniany duet na parkiecie.
Wesele w teatrze – kup bilet na komedię roku!
08.04.2024
Jeśli szukasz wyjątkowego spektaklu, który połączy w sobie doskonałe aktorstwo, wciągającą fabułę i niezapomniane emocje, to "Wstyd" w reżyserii Wojciecha Malajkata jest idealnym wyborem dla Ciebie!
Międzynarodowy Dzień Teatru to także święto Spektaklove
25.03.2024
27 marca obchodzimy wyjątkowe święto sztuki, które łączy nas wszystkich – to Międzynarodowy Dzień Teatru! Moment, gdy oddajemy hołd tej magicznej formie wyrazu, która inspiruje, porusza i jednoczy ludzi na całym świecie.
"Imię", czyli plejada gwiazd na scenie już przez 10 sezonów teatralnych!
13.03.2024
Ta sztuka świętuje swoje jubileuszowe dziesięciolecie i wciąż zachwyca publiczność swoją głębią i emocjonalnym ładunkiem. To historia pełna humoru, ale zmusza do refleksji.
Bartłomiej Topa na topie!
06.03.2024
Bartłomiej Topa to nie tylko znany z ekranu aktor, ale także mistrz swojego fachu na scenie teatralnej. Jego talent i wszechstronność sprawiają, że zawsze przyciąga uwagę widzów, niezależnie od tego, czy występuje w filmie czy na deskach teatru.
Piotr Polk i jego „żONa”
27.02.2024
Wyjątkowa okazja! Na scenie Spektaklove niezwykły aktor, który zdobył serca widzów swoim niepowtarzalnym urokiem! Chodzi oczywiście o samego Piotra Polka!
Dzień Kobiet w teatrze - świętuj ze Spektaklove!
21.02.2024
Dzień Kobiet to nie tylko czas hołdu dla kobiecych osiągnięć, ale także moment na celebrację sztuki i emocji, które oferuje teatr. Z tej okazji warto spędzić czas wyjątkowo, bo w teatrze czeka na Ciebie nasz bogaty repertuar spektakli pełnych humoru, emocji i refleksji.
Kilka powodów, by pokochać #Spektaklove!
14.02.2024
Spędź wyjątkowe chwile spędzone na teatralnej sali. Dołącz do Spektaklove i bądź częścią niezapomnianych wydarzeń. Odkryj kilka powodów, dla których warto wybrać się na spektakle z naszego repertuaru.
Nowy rok w teatrze pełen emocji!
19.12.2023
Rozpoczynając nowy rok, nie ma lepszego momentu na zaplanowanie swojej kulturalnej agendy. Nasze spektakle obfitują w niezapomniane przeżycia i emocje. Dlatego warto zastanowić się nad swoim kulturalnym kalendarzem już teraz!
Prezent mikołajkowy, czyli bilet do teatru
21.11.2023
Gdy nadchodzi magiczny czas Mikołajek, poszukiwanie wyjątkowych prezentów staje się priorytetem. Zamiast tradycyjnych upominków, warto rozważyć coś niezwykłego i emocjonującego – bilet do teatru. To nie tylko prezent, ale także niezapomniane przeżycie dla bliskiej osoby.
czytaj więcej