Aktualności

Hity teatralne na kulturalnej mapie Polski. To trzeba znać!


Publiczność docenia sztuki teatralne, które nie tylko bawią, ale wzruszą i zapamiętają na długo, a ponadto zmuszą do myślenia i wywołają emocje.
Spektaklove podąża zatem za widzem. Na teatralnej mapie, a tym samym w naszym repertuarze, na stałe zagościły tytuły, które stały się teatralnymi hitami komediowymi. Kluczem ich popularności są dobry scenariusz, reżyser z wyobraźnią, przyciągająca wzrok scenografia i nastrojowa muzyka - to niewątpliwie składniki udanego spektaklu. Natomiast nadrzędnym elementem jest obsada aktorska. „Dobrze się kłamie”, „Imię”, „żONa”, „Ludzie inteligentni” czy „Inteligenci” to tytuły, które zawierają w sobie wszystkie te cechy.

Potwierdzeniem ich sukcesu są liczne recenzje i opinie tych, którzy już zasiedli na widowni. Na afiszu Spektaklove pojawił się także nowy tytuł – „Na zdrowie” w reżyserii Marcina Hycnara to tragikomedia, którą warto sprawdzić. Z typowym angielskim humorem obnaża hipokryzję, słabość i powierzchowność postaw uważających się za intelektualną elitę bohaterów. Ponadto pięknie brzmiące deklaracje schodzą na drugi plan, gdy w grę wchodzą wielkie namiętności…

Kim jest „żONa”?
Nie zdradzamy szczegółów, ale to czym ten tytuł zachwyca publiczność. Dotyka z humorem tematu, o którym wielu z nas jest jeszcze trudno rozmawiać. W końcu to komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju.

Inteligencja, inteligenci czy ludzie inteligentni odmieniamy przez przypadki
Bohaterami sztuki „Ludzie inteligentni” są Ci, którzy nie okazują się „krystalicznie wierni”. Z pomocą przyjaciół starają się zrozumieć swoich partnerów i samych siebie. Symbioza oczytanych oraz kreatywnych widzów i postaci oraz niebezpieczna gra…, ale warto dołączyć. Śmiech i dawka dobrej refleksji gwarantowane.

Natomiast w spektaklu „Inteligenci” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata stawiamy pytanie: czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie? W tej sztuce wybuchy prawdziwego śmiechu, w zderzeniu z prawdą o nas, towarzyszą nieprzerwanie. To historia, która dzieje się w tak zwanej inteligenckiej rodzinie. Takiej, w której rozmawia się o wszystkim. W której nie ma tematów tabu.

Tym razem telefony pozostawiamy włączone
„Dobrze się kłamie” to absolutny hit teatralny, który należy zobaczyć. W celu weryfikacji przyjaźni: wyjmujemy telefony komórkowe na stół. Wszystkie wiadomości odczytujemy na głos, a rozmowy prowadzimy w trybie głośnomówiącym. Niewątpliwie szalony pomysł! Wieczór spędźmy razem.

Warto planować z wyprzedzeniem!
„Imię” to komediowa opowieść o piątce przyjaciół, dla których wspólna kolacja staje się przyczyną do refleksji. Czy zatem cokolwiek może zepsuć takie urocze spotkanie? Otóż puszką Pandory okaże się IMIĘ. W rolach głównych m.in. Małgorzata Foremniak, Szymon Bobrowski i Wojciech Malajkat. Zabawna i trafiająca w punkt relacji międzyludzkich sztuka. Nie przegapcie!
Aktualności
Zabierz mamę do teatru! Poznaj nasze propozycje!
17.05.2023
Zbliża się Dzień Matki, idealna okazja, aby zabrać swoją mamę do teatru i spędzić razem niezapomniane chwile. W końcu teatr oferuje wyjątkowe doświadczenie artystyczne, które może być inspirujące, emocjonujące i przynoszące wiele radości.
Hity teatralne na kulturalnej mapie Polski. To trzeba znać!
26.04.2023
Publiczność docenia sztuki teatralne, które nie tylko bawią, ale wzruszą i zapamiętają na długo, a ponadto zmuszą do myślenia i wywołają emocje.
Spektaklove, czyli tytuły z motywem tolerancji!
17.04.2023
Motyw tolerancji to często poruszany temat w teatrze. Jeden z ważniejszych motywów, gdyż problemy nietolerancji, dyskryminacji czy nienawiści wobec różnych grup społecznych towarzyszą nam na co dzień.
Wesołych Świąt!
06.04.2023
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy życzymy Wam wiele radości, spokoju oraz radosnego wiosennego nastroju. Niech ten czas będzie dla Was okazją do odpoczynku, refleksji i spędzenia miłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Dziękujemy także za Wasze wsparcie i zaangażowanie w życie teatralne. Mamy nadzieję, że już niedługo ponownie będziemy mogli spotkać się z Wami na żywo i razem cieszyć się sztuką.
„żONa” w reżyserii Adama Sajnuka na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
03.04.2023
„żONa” w reżyserii Adama Sajnuka na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Sztuka Jade-Rose Parker, którą pokochała francuska publiczność, ale docenili także polscy widzowie wraz z recenzentami, już 11 maja w Kaliszu podczas 63. edycji jednego z najstarszych festiwali teatralnych.
Ile znaczy muzyka w teatrze?
21.03.2023
Kto z nas nie lubi muzyki? Dźwięki towarzyszą nam na co dzień, a często też wpływają na nasze samopoczucie – poprawiają nastrój, dodają energii lub wyciszają czy też pobudzają emocje. Muzyka w teatrze stanowi tło wydarzenia, a powtarzające się motywy często zapadają w ucho – dlatego nas pytacie lub prosicie o dźwięki, które zostały z Wami po obejrzeniu sztuki. To subtelna, ale uzupełniająca rola spójnej opowieści teatralnej. Akcentuje emocje i wzmacnia przekaż artystyczny.
Magdalena Lamparska wskazuje drogę do Hollywood na videoblogu „Having Fam”.
07.03.2023
Co zrobić dziś, żeby być lepszym aktorem jutro? Dowiedz się tego już teraz!
Przegląd recenzji spektaklu "żONa"
28.02.2023
Jeśli zastanawiasz się jeszcze czy warto wybrać się na spektakl "żONa" - przeczytaj recenzję krytyków teatralnych! Oto kilka z nich.
Iza Kuna zawsze inteligentnie!
27.02.2023
Talentem swoim obdarowuje publiczność. Zaliczana jest do grona najlepszych aktorek w Polsce. Popularność zdobyła dzięki rolom w filmach, m.in. „Teściowie”, „Kler”, „Drogówka”, „Listy do M” czy „Lejdis”.
Marcin Hycnar na scenie Spektaklove, ale także jako prezydent w serialu „Sługa narodu”
24.02.2023

Satyra polityczna z Marcinem Hycnarem już wkrótce w telewizji. Niebawem zobaczymy go w głównej roli w polskiej wersji ukraińskiego serialu "Sługa narodu", w którego oryginale wystąpił Wołodymyr Zełenski, wówczas aktor i komik, a obecnie prezydent Ukrainy.
Premiera spektaklu "żONa"
28.10.2022
Wielki aplauz dla wszystkich twórców! Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. To komedia o hipokryzji miłości i tolerancji. Premiera spektaklu już za nami.
Premiera spektaklu "żONa" coraz bliżej
20.10.2022
Do premiery pozostał tylko tydzień! Będzie się działo! Co o swojej relacji mówią główni bohaterowie sztuki? Posłuchajcie sami!
czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).