Aktualności

Hity teatralne na kulturalnej mapie Polski. To trzeba znać!


Publiczność docenia sztuki teatralne, które nie tylko bawią, ale wzruszą i zapamiętają na długo, a ponadto zmuszą do myślenia i wywołają emocje.
Spektaklove podąża zatem za widzem. Na teatralnej mapie, a tym samym w naszym repertuarze, na stałe zagościły tytuły, które stały się teatralnymi hitami komediowymi. Kluczem ich popularności są dobry scenariusz, reżyser z wyobraźnią, przyciągająca wzrok scenografia i nastrojowa muzyka - to niewątpliwie składniki udanego spektaklu. Natomiast nadrzędnym elementem jest obsada aktorska. „Dobrze się kłamie”, „Imię”, „żONa”, „Ludzie inteligentni” czy „Inteligenci” to tytuły, które zawierają w sobie wszystkie te cechy.

Potwierdzeniem ich sukcesu są liczne recenzje i opinie tych, którzy już zasiedli na widowni. Na afiszu Spektaklove pojawił się także nowy tytuł – „Na zdrowie” w reżyserii Marcina Hycnara to tragikomedia, którą warto sprawdzić. Z typowym angielskim humorem obnaża hipokryzję, słabość i powierzchowność postaw uważających się za intelektualną elitę bohaterów. Ponadto pięknie brzmiące deklaracje schodzą na drugi plan, gdy w grę wchodzą wielkie namiętności…

Kim jest „żONa”?
Nie zdradzamy szczegółów, ale to czym ten tytuł zachwyca publiczność. Dotyka z humorem tematu, o którym wielu z nas jest jeszcze trudno rozmawiać. W końcu to komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju.

Inteligencja, inteligenci czy ludzie inteligentni odmieniamy przez przypadki
Bohaterami sztuki „Ludzie inteligentni” są Ci, którzy nie okazują się „krystalicznie wierni”. Z pomocą przyjaciół starają się zrozumieć swoich partnerów i samych siebie. Symbioza oczytanych oraz kreatywnych widzów i postaci oraz niebezpieczna gra…, ale warto dołączyć. Śmiech i dawka dobrej refleksji gwarantowane.

Natomiast w spektaklu „Inteligenci” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata stawiamy pytanie: czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie? W tej sztuce wybuchy prawdziwego śmiechu, w zderzeniu z prawdą o nas, towarzyszą nieprzerwanie. To historia, która dzieje się w tak zwanej inteligenckiej rodzinie. Takiej, w której rozmawia się o wszystkim. W której nie ma tematów tabu.

Tym razem telefony pozostawiamy włączone
„Dobrze się kłamie” to absolutny hit teatralny, który należy zobaczyć. W celu weryfikacji przyjaźni: wyjmujemy telefony komórkowe na stół. Wszystkie wiadomości odczytujemy na głos, a rozmowy prowadzimy w trybie głośnomówiącym. Niewątpliwie szalony pomysł! Wieczór spędźmy razem.

Warto planować z wyprzedzeniem!
„Imię” to komediowa opowieść o piątce przyjaciół, dla których wspólna kolacja staje się przyczyną do refleksji. Czy zatem cokolwiek może zepsuć takie urocze spotkanie? Otóż puszką Pandory okaże się IMIĘ. W rolach głównych m.in. Małgorzata Foremniak, Szymon Bobrowski i Wojciech Malajkat. Zabawna i trafiająca w punkt relacji międzyludzkich sztuka. Nie przegapcie!
Aktualności
Wesele w teatrze – kup bilet na komedię roku!
08.04.2024
Jeśli szukasz wyjątkowego spektaklu, który połączy w sobie doskonałe aktorstwo, wciągającą fabułę i niezapomniane emocje, to "Wstyd" w reżyserii Wojciecha Malajkata jest idealnym wyborem dla Ciebie!
Międzynarodowy Dzień Teatru to także święto Spektaklove
25.03.2024
27 marca obchodzimy wyjątkowe święto sztuki, które łączy nas wszystkich – to Międzynarodowy Dzień Teatru! Moment, gdy oddajemy hołd tej magicznej formie wyrazu, która inspiruje, porusza i jednoczy ludzi na całym świecie.
"Imię", czyli plejada gwiazd na scenie już przez 10 sezonów teatralnych!
13.03.2024
Ta sztuka świętuje swoje jubileuszowe dziesięciolecie i wciąż zachwyca publiczność swoją głębią i emocjonalnym ładunkiem. To historia pełna humoru, ale zmusza do refleksji.
Bartłomiej Topa na topie!
06.03.2024
Bartłomiej Topa to nie tylko znany z ekranu aktor, ale także mistrz swojego fachu na scenie teatralnej. Jego talent i wszechstronność sprawiają, że zawsze przyciąga uwagę widzów, niezależnie od tego, czy występuje w filmie czy na deskach teatru.
Piotr Polk i jego „żONa”
27.02.2024
Wyjątkowa okazja! Na scenie Spektaklove niezwykły aktor, który zdobył serca widzów swoim niepowtarzalnym urokiem! Chodzi oczywiście o samego Piotra Polka!
Dzień Kobiet w teatrze - świętuj ze Spektaklove!
21.02.2024
Dzień Kobiet to nie tylko czas hołdu dla kobiecych osiągnięć, ale także moment na celebrację sztuki i emocji, które oferuje teatr. Z tej okazji warto spędzić czas wyjątkowo, bo w teatrze czeka na Ciebie nasz bogaty repertuar spektakli pełnych humoru, emocji i refleksji.
Kilka powodów, by pokochać #Spektaklove!
14.02.2024
Spędź wyjątkowe chwile spędzone na teatralnej sali. Dołącz do Spektaklove i bądź częścią niezapomnianych wydarzeń. Odkryj kilka powodów, dla których warto wybrać się na spektakle z naszego repertuaru.
Nowy rok w teatrze pełen emocji!
19.12.2023
Rozpoczynając nowy rok, nie ma lepszego momentu na zaplanowanie swojej kulturalnej agendy. Nasze spektakle obfitują w niezapomniane przeżycia i emocje. Dlatego warto zastanowić się nad swoim kulturalnym kalendarzem już teraz!
Prezent mikołajkowy, czyli bilet do teatru
21.11.2023
Gdy nadchodzi magiczny czas Mikołajek, poszukiwanie wyjątkowych prezentów staje się priorytetem. Zamiast tradycyjnych upominków, warto rozważyć coś niezwykłego i emocjonującego – bilet do teatru. To nie tylko prezent, ale także niezapomniane przeżycie dla bliskiej osoby.
Krakowskie Teatry Świętują Sylwestra: 'Ludzie Inteligentni' i 'Dobrze się kłamie' Zakończą Rok z Humorem!
08.11.2023
Kraków, zimowa stolica polskiej kultury, zaprasza na teatralną ucztę w Sylwestra 2023 roku. Dwa spektakle, które zawładnęły sercami widzów w całej Polsce, "Ludzie Inteligentni" i "Dobrze się kłamie", zagoszczą na scenach dwóch prestiżowych miejsc: Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz ICE Kraków Congress Centre

Jesień w teatrze, czyli sezon pełen emocji i śmiechu

07.11.2023
Jesień to czas, gdy teatry na całym świecie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. Sezon teatralny o tej porze roku obfituje w spektakle, które przyciągają zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.
Którym partnerem jesteś? Thomas, David czy Alexandre?
27.10.2023
Spektakl doskonale wyreżyserowany przez Olafa Lubaszenkę Bliscy przyjaciele, kumple i przyjaciółki prowadzą rozmowy na temat swoich sercowych rozterek, wątpliwości i podjętych, często pochopnych, decyzji. Omawiane są także kwestie zdrad, prób niewierności i podejrzeń o zdradę
czytaj więcej