Aktualności

Hity teatralne na kulturalnej mapie Polski. To trzeba znać!


Publiczność docenia sztuki teatralne, które nie tylko bawią, ale wzruszą i zapamiętają na długo, a ponadto zmuszą do myślenia i wywołają emocje.
Spektaklove podąża zatem za widzem. Na teatralnej mapie, a tym samym w naszym repertuarze, na stałe zagościły tytuły, które stały się teatralnymi hitami komediowymi. Kluczem ich popularności są dobry scenariusz, reżyser z wyobraźnią, przyciągająca wzrok scenografia i nastrojowa muzyka - to niewątpliwie składniki udanego spektaklu. Natomiast nadrzędnym elementem jest obsada aktorska. „Dobrze się kłamie”, „Imię”, „żONa”, „Ludzie inteligentni” czy „Inteligenci” to tytuły, które zawierają w sobie wszystkie te cechy.

Potwierdzeniem ich sukcesu są liczne recenzje i opinie tych, którzy już zasiedli na widowni. Na afiszu Spektaklove pojawił się także nowy tytuł – „Na zdrowie” w reżyserii Marcina Hycnara to tragikomedia, którą warto sprawdzić. Z typowym angielskim humorem obnaża hipokryzję, słabość i powierzchowność postaw uważających się za intelektualną elitę bohaterów. Ponadto pięknie brzmiące deklaracje schodzą na drugi plan, gdy w grę wchodzą wielkie namiętności…

Kim jest „żONa”?
Nie zdradzamy szczegółów, ale to czym ten tytuł zachwyca publiczność. Dotyka z humorem tematu, o którym wielu z nas jest jeszcze trudno rozmawiać. W końcu to komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju.

Inteligencja, inteligenci czy ludzie inteligentni odmieniamy przez przypadki
Bohaterami sztuki „Ludzie inteligentni” są Ci, którzy nie okazują się „krystalicznie wierni”. Z pomocą przyjaciół starają się zrozumieć swoich partnerów i samych siebie. Symbioza oczytanych oraz kreatywnych widzów i postaci oraz niebezpieczna gra…, ale warto dołączyć. Śmiech i dawka dobrej refleksji gwarantowane.

Natomiast w spektaklu „Inteligenci” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata stawiamy pytanie: czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie? W tej sztuce wybuchy prawdziwego śmiechu, w zderzeniu z prawdą o nas, towarzyszą nieprzerwanie. To historia, która dzieje się w tak zwanej inteligenckiej rodzinie. Takiej, w której rozmawia się o wszystkim. W której nie ma tematów tabu.

Tym razem telefony pozostawiamy włączone
„Dobrze się kłamie” to absolutny hit teatralny, który należy zobaczyć. W celu weryfikacji przyjaźni: wyjmujemy telefony komórkowe na stół. Wszystkie wiadomości odczytujemy na głos, a rozmowy prowadzimy w trybie głośnomówiącym. Niewątpliwie szalony pomysł! Wieczór spędźmy razem.

Warto planować z wyprzedzeniem!
„Imię” to komediowa opowieść o piątce przyjaciół, dla których wspólna kolacja staje się przyczyną do refleksji. Czy zatem cokolwiek może zepsuć takie urocze spotkanie? Otóż puszką Pandory okaże się IMIĘ. W rolach głównych m.in. Małgorzata Foremniak, Szymon Bobrowski i Wojciech Malajkat. Zabawna i trafiająca w punkt relacji międzyludzkich sztuka. Nie przegapcie!
Aktualności
„Wstyd” czyli filmowi „Teściowie” na deskach teatru czas na premierę Teatru Spektaklove!
15.09.2023
Premiera teatralnej sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już 9 października. „Wstyd” jest doskonałym przykładem jak teatr może być źródłem inspiracji dla filmowej sztuki. Na ekrany kin wchodzi kontynuacja losów głównych bohaterów, a Teatr Spektaklove zaprasza na nową wersję komedii weselnej.
Marcin Hycnar w pełnej aktywności na polskiej scenie teatralnej
13.09.2023
Marcin Hycnar, uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych aktorów w Polsce, nie daje odetchnąć swoim fanom. Jego obecność w spektaklach teatru Spektaklove takich jak „Dobrze się kłamie” czy „Imię” przyciąga tłumy.
"Dobrze się kłamie" - prawda czy wyzwanie na deskach teatru?
12.09.2023

Prawda czy wyzwanie? Jak często w życiu kierujesz się prawdą, a jak często... omijasz ją szerokim łukiem? Teatralna adaptacja kinowego hitu "Dobrze się kłamie" to prawdziwa uczta dla miłośników skomplikowanych relacji i humoru na najwyższym poziomie.
Ludzie Inteligentni, czyli fenomen teatralny, który bawi i zastanawia!
02.09.2023
Zobacz na żywo swoich ulubionych aktorów, znanych ze szklanego ekranu. Nawet w erze dominacji technologii i ekranów smartfonów, magia teatru wciąż fascynuje i przyciąga.
Spektakl „Imię” wyrusza w trasę! 8 sezon na deskach teatrów w całej Polsce!
01.09.2023
Za nami już osiem lat od chwili, gdy spektakl "Imię" po raz pierwszy został zaprezentowany w Teatrze Dramatycznym na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie.
Próby „Wstydu” trwają!
24.07.2023
Czy jesteś gotowy na spektakl osadzony w klimacie weselnej imprezy i zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami? Premiera sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już jesienią. Uwaga, to nie jest zwykła komedia!
Zapraszamy do stołu na deskach teatru!
02.06.2023
Masz apetytu na sztukę? "Dobrze się kłamie" w reżyserii Marcina Hycnara jest komediowym dramatem, który zręcznie łączy motyw kłamstwa z atmosferą spotkania przy stole i kolacji.
Zabierz mamę do teatru! Poznaj nasze propozycje!
17.05.2023
Zbliża się Dzień Matki, idealna okazja, aby zabrać swoją mamę do teatru i spędzić razem niezapomniane chwile. W końcu teatr oferuje wyjątkowe doświadczenie artystyczne, które może być inspirujące, emocjonujące i przynoszące wiele radości.
Hity teatralne na kulturalnej mapie Polski. To trzeba znać!
26.04.2023
Publiczność docenia sztuki teatralne, które nie tylko bawią, ale wzruszą i zapamiętają na długo, a ponadto zmuszą do myślenia i wywołają emocje.
Spektaklove, czyli tytuły z motywem tolerancji!
17.04.2023
Motyw tolerancji to często poruszany temat w teatrze. Jeden z ważniejszych motywów, gdyż problemy nietolerancji, dyskryminacji czy nienawiści wobec różnych grup społecznych towarzyszą nam na co dzień.
Wesołych Świąt!
06.04.2023
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy życzymy Wam wiele radości, spokoju oraz radosnego wiosennego nastroju. Niech ten czas będzie dla Was okazją do odpoczynku, refleksji i spędzenia miłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Dziękujemy także za Wasze wsparcie i zaangażowanie w życie teatralne. Mamy nadzieję, że już niedługo ponownie będziemy mogli spotkać się z Wami na żywo i razem cieszyć się sztuką.
„żONa” w reżyserii Adama Sajnuka na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
03.04.2023
„żONa” w reżyserii Adama Sajnuka na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Sztuka Jade-Rose Parker, którą pokochała francuska publiczność, ale docenili także polscy widzowie wraz z recenzentami, już 11 maja w Kaliszu podczas 63. edycji jednego z najstarszych festiwali teatralnych.
czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).