Aktualności

Próby „Wstydu” trwają!

Próby „Wstydu” trwają! Czy jesteś gotowy na spektakl osadzony w klimacie weselnej imprezy i zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami? Premiera sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już jesienią.

Uwaga, to nie jest zwykła komedia!

Pracujemy nad premierą błyskotliwej sztuki, rozgrywającej się na tle weselnego chaosu, abyście już od pierwszej minuty nie mogli powstrzymać się od śmiechu. W czasie prób towarzyszą nam absurdalny humor, ale i radość, aby z wyczuciem oddać emocje i zachowania głównych bohaterów oraz przenieść Was do świata, w którym można się śmiać do łez, ale także zastanowić się nad kondycją naszego społeczeństwa. Szymon Bobrowski od razu zdecydował się na rolę, gdyż „to sztuka tu i teraz, która nigdy się nie zestarzeje”.

Nasza polska komedia weselna

Polska "komedia weselna" odsłoni przed Wami burzliwe relacje między rodzicami młodej pary, które stopniowo narastają i wkrótce eskalują do granic możliwości. „Wstyd” to odważna, intrygująca i niezwykle zabawna sztuka, osadzona w atmosferze weselnego szaleństwa. Prześmiewcze spojrzenie na sytuację, która może się zdarzyć w życiu nas lub naszych bliskich czy też znajomych.

Z życia wzięte – ale w teatrze!

Każdy z bohaterów (wspaniałe kreacje Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej, Wojciecha Zielińskiego i Szymona Bobrowskiego) ma swoje powody do niezadowolenia i desperacko broni to, co uważa za najważniejsze. Wszystko z humorem, ale przede wszystkim z nutą refleksji. Wobec tego tytułu nie da się przejść obojętnie. Małgorzata nie kryje niechęci wobec niedoszłej synowej, kapryśnej i niewdzięcznej. Andrzej winą za zaistniałą sytuację obarcza żonę, ale musi się jej podporządkować, bo sam ma sporo na sumieniu. Wanda, dotąd onieśmielona, staje się agresywna i otwarcie domaga się zadośćuczynienia. Tadeusz kalkuluje, czy bardziej opłaca się niewinny szantaż, czy załagodzenie sytuacji.Czy zdołasz rozgryźć ich motywy, pragnienia, obawy i sekrety?

Czas na kolejny hit teatralny

W końcu Spektaklove podąża za widzem. Zatem w najnowszym spektaklu eksplorujemy różne sfery społeczne, w których obecny jest wstyd. Przedstawienie ukazuje kontrast między zamożną, wykształconą i elegancką Polską, a tą częścią społeczeństwa, która nie odniosła sukcesu pomimo wysiłku i determinacji, aby poprawić swoje życie i żyć ciekawiej. Iskry lecą od błyskotliwych ripost i dowcipów zaczerpniętych prosto z życia...

Spotkajmy się! Razem najlepiej! Gramy w całej Polsce!
Aktualności
Szymon Bobrowski na szklanym ekranie i w teatrze
03.07.2024
Rolą w kultowej już "Magdzie M." rozkochał w sobie tysiące Polek. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w łódzkiej „filmówce”, a pierwsze kroki na scenie stawiał u boku takich gwiazd jak Anna Dymna i Andrzej Seweryn.
To nie jest wstyd iść z mamą do teatru!
15.05.2024
Dzień Matki to wyjątkowy moment, aby celebrować więzi rodzinne i wspólnie tworzyć niezapomniane chwile. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wartościowe są relacje między bliskimi osobami? To właśnie w teatrze możemy podjąć tę refleksję i doświadczyć magicznej mocy sztuki w budowaniu więzi.
Anita Sokołowska – aktorka na scenie teatralnej i mistrzyni w „Tańcu z Gwiazdami”
22.04.2024
Anita Sokołowska to artystka wszechstronna, która nie tylko zachwyca swoim aktorskim talentem, ale również imponuje jako utalentowana tancerka. Widzowie telewizyjnego show "Tańca z Gwiazdami" dobrze znają ją jako jedną z par tanecznych, których występy otrzymują najwyższe noty. Wspólnie z partnerem, Janem Jeschke, tworzą niezapomniany duet na parkiecie.
Wesele w teatrze – kup bilet na komedię roku!
08.04.2024
Jeśli szukasz wyjątkowego spektaklu, który połączy w sobie doskonałe aktorstwo, wciągającą fabułę i niezapomniane emocje, to "Wstyd" w reżyserii Wojciecha Malajkata jest idealnym wyborem dla Ciebie!
Międzynarodowy Dzień Teatru to także święto Spektaklove
25.03.2024
27 marca obchodzimy wyjątkowe święto sztuki, które łączy nas wszystkich – to Międzynarodowy Dzień Teatru! Moment, gdy oddajemy hołd tej magicznej formie wyrazu, która inspiruje, porusza i jednoczy ludzi na całym świecie.
"Imię", czyli plejada gwiazd na scenie już przez 10 sezonów teatralnych!
13.03.2024
Ta sztuka świętuje swoje jubileuszowe dziesięciolecie i wciąż zachwyca publiczność swoją głębią i emocjonalnym ładunkiem. To historia pełna humoru, ale zmusza do refleksji.
Bartłomiej Topa na topie!
06.03.2024
Bartłomiej Topa to nie tylko znany z ekranu aktor, ale także mistrz swojego fachu na scenie teatralnej. Jego talent i wszechstronność sprawiają, że zawsze przyciąga uwagę widzów, niezależnie od tego, czy występuje w filmie czy na deskach teatru.
Piotr Polk i jego „żONa”
27.02.2024
Wyjątkowa okazja! Na scenie Spektaklove niezwykły aktor, który zdobył serca widzów swoim niepowtarzalnym urokiem! Chodzi oczywiście o samego Piotra Polka!
Dzień Kobiet w teatrze - świętuj ze Spektaklove!
21.02.2024
Dzień Kobiet to nie tylko czas hołdu dla kobiecych osiągnięć, ale także moment na celebrację sztuki i emocji, które oferuje teatr. Z tej okazji warto spędzić czas wyjątkowo, bo w teatrze czeka na Ciebie nasz bogaty repertuar spektakli pełnych humoru, emocji i refleksji.
Kilka powodów, by pokochać #Spektaklove!
14.02.2024
Spędź wyjątkowe chwile spędzone na teatralnej sali. Dołącz do Spektaklove i bądź częścią niezapomnianych wydarzeń. Odkryj kilka powodów, dla których warto wybrać się na spektakle z naszego repertuaru.
Nowy rok w teatrze pełen emocji!
19.12.2023
Rozpoczynając nowy rok, nie ma lepszego momentu na zaplanowanie swojej kulturalnej agendy. Nasze spektakle obfitują w niezapomniane przeżycia i emocje. Dlatego warto zastanowić się nad swoim kulturalnym kalendarzem już teraz!
Prezent mikołajkowy, czyli bilet do teatru
21.11.2023
Gdy nadchodzi magiczny czas Mikołajek, poszukiwanie wyjątkowych prezentów staje się priorytetem. Zamiast tradycyjnych upominków, warto rozważyć coś niezwykłego i emocjonującego – bilet do teatru. To nie tylko prezent, ale także niezapomniane przeżycie dla bliskiej osoby.
czytaj więcej