Aktualności


Jesień w teatrze, czyli sezon pełen emocji i śmiechu


Jesień w teatrze, czyli sezon pełen emocji i śmiechuJesień to czas, gdy teatry na całym świecie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. Sezon teatralny o tej porze roku obfituje w spektakle, które przyciągają zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.

W końcu teatr otwiera przed szerokie wrota do wyobraźni, pobudza zmysły i daje okazję do refleksji. Spektaklove to doskonały sposób na oderwanie się od codziennych spraw i zanurzenie się w intrygujących historiach, często bliskich naszym doświadczeniom. Również okazja do spotkań towarzyskich i dyskusji.

„Inteligenci” na afiszu!

Nie odrzucajmy innego spojrzenia tylko dlatego, że różni się od naszego, odrzucajmy, gdy są do tego racjonalne powody. Odrzućmy natomiast język nienawiści, obelg i wykluczania po obu stronach sporu.Marek Modzelewski swoim spektaklem wydaje się mówić: z wolności trzeba umieć korzystać. Nie wystarczy deklarować otwartości i tolerancyjności. Poza tym jedno jest pewne: nie zabraknie emocji, zarówno na scenie jak i wśród widzów. Wszyscy zdejmą maski, które na co dzień noszą i obnażą wszystkie swoje wszystkie słabości.

Emocje, które tylko teatr potrafi dostarczyć – zatem „Dobrze się kłamie”
Tego wieczoru prosimy o wyłączenie telefonów! Grupa przyjaciół spotyka się na przyjęciu, które okazuje się wyjątkowo intrygujące. W trakcie wieczoru narodzi się pomysł na zabawę - postanowiono na głos odczytywać SMS-y i ujawniać wszystkie wiadomości. Oficjalnie każdy deklaruje, że nie ma nic do ukrycia, i że jest gotów podzielić się treściami swoich telefonów. Jednak, jak to zawsze bywa, w komórkach i smartfonach skrywa się najrozmaitsze sekrety. Czasem zabawne, czasem dramatyczne, a niekiedy zaskakujące. Atmosfera staje się coraz bardziej napięta, a śmiech mieszany z zdziwieniem towarzyszy nowym odkryciom. To, co wcześniej było ukryte, nagle wychodzi na jaw, wywołując burzę emocji. To, co wydawało się być banalnym pomysłem na rozrywkę, przerodzi się w prawdziwą lekcję o zaufaniu i prawdziwej przyjaźni.

O tym się mówi, czyli „Wstyd” z plejadą gwiazd.
Plan wydawał się tak urokliwy. Ślub pełen miłości, wesele, zakochana młoda para, orkiestra w tle, kolorowe baloniki unoszące się w powietrzu i cała noc pełna nieskończonych tańców i radości do samego świtu. Dużo gorzkiej prawdy, ale i śmiechu, bo w końcu: „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie".

"Imię" trzeba znać.
To niezwykle dowcipna opowieść o miłości, przyjaźni, zazdrości i niepewności. Zaczyna się miło i przyjemnie… Wspólna kolacja staje się przyczyną do refleksji nad niezrealizowanymi marzeniami i szansami. W rolach głównych m.in. Małgorzata Foremniak, Szymon Bobrowski i Wojciech Malajkat. Czy zatem cokolwiek może zepsuć takie urocze spotkanie?

Kim jest „żONa”, czyli ona: Renata Dancewicz?
Sztuka w reżyserii Adama Sajnuka dotyka z humorem tematu, o którym wielu z nas jest jeszcze trudno rozmawiać. W końcu to komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju. Spektakl, który krąży wokół tematów zaufania, potrzeby bliskości, tolerancji, akceptacji, wzajemnego wsparcia, miłości oraz naszej tożsamości. Ta prowokująca rozrywka to nie tylko wybuchy śmiechu, ale także chwile, które wprowadzają w zadumę lub wręcz onieśmielają. To historia, która przypomina nam, jak ważne są relacje międzyludzkie i jak często musimy przekraczać granice, by zrozumieć siebie nawzajem. To opowieść o tym, że każdy z nas jest inny, ale równie istotny, i że tylko w akceptacji inności tkwi prawdziwa siła naszej tożsamości.

„Ludzie inteligentni” się nie nudzą, zwłaszcza w teatrze "Nie ma nudnych związków, są tylko mało kreatywni partnerzy," głosi dewiza tego przedstawienia. W tej intrygującej opowieści o miłosnym szaleństwie, bohaterowie zaplątani są w gmatwaninę emocji, które sprawiają, że tracą orientację w tym, co jest rzeczywistością, a co jedynie ich wyobraźnią.

Odkryj zatem świat teatru i pozwól, aby jesienne wieczory nabrały nowego blasku.

• Repertuar Spektaklove
https://www.spektaklove.pl/repertuar
Aktualności
Wesele w teatrze – kup bilet na komedię roku!
08.04.2024
Jeśli szukasz wyjątkowego spektaklu, który połączy w sobie doskonałe aktorstwo, wciągającą fabułę i niezapomniane emocje, to "Wstyd" w reżyserii Wojciecha Malajkata jest idealnym wyborem dla Ciebie!
Międzynarodowy Dzień Teatru to także święto Spektaklove
25.03.2024
27 marca obchodzimy wyjątkowe święto sztuki, które łączy nas wszystkich – to Międzynarodowy Dzień Teatru! Moment, gdy oddajemy hołd tej magicznej formie wyrazu, która inspiruje, porusza i jednoczy ludzi na całym świecie.
"Imię", czyli plejada gwiazd na scenie już przez 10 sezonów teatralnych!
13.03.2024
Ta sztuka świętuje swoje jubileuszowe dziesięciolecie i wciąż zachwyca publiczność swoją głębią i emocjonalnym ładunkiem. To historia pełna humoru, ale zmusza do refleksji.
Bartłomiej Topa na topie!
06.03.2024
Bartłomiej Topa to nie tylko znany z ekranu aktor, ale także mistrz swojego fachu na scenie teatralnej. Jego talent i wszechstronność sprawiają, że zawsze przyciąga uwagę widzów, niezależnie od tego, czy występuje w filmie czy na deskach teatru.
Piotr Polk i jego „żONa”
27.02.2024
Wyjątkowa okazja! Na scenie Spektaklove niezwykły aktor, który zdobył serca widzów swoim niepowtarzalnym urokiem! Chodzi oczywiście o samego Piotra Polka!
Dzień Kobiet w teatrze - świętuj ze Spektaklove!
21.02.2024
Dzień Kobiet to nie tylko czas hołdu dla kobiecych osiągnięć, ale także moment na celebrację sztuki i emocji, które oferuje teatr. Z tej okazji warto spędzić czas wyjątkowo, bo w teatrze czeka na Ciebie nasz bogaty repertuar spektakli pełnych humoru, emocji i refleksji.
Kilka powodów, by pokochać #Spektaklove!
14.02.2024
Spędź wyjątkowe chwile spędzone na teatralnej sali. Dołącz do Spektaklove i bądź częścią niezapomnianych wydarzeń. Odkryj kilka powodów, dla których warto wybrać się na spektakle z naszego repertuaru.
Nowy rok w teatrze pełen emocji!
19.12.2023
Rozpoczynając nowy rok, nie ma lepszego momentu na zaplanowanie swojej kulturalnej agendy. Nasze spektakle obfitują w niezapomniane przeżycia i emocje. Dlatego warto zastanowić się nad swoim kulturalnym kalendarzem już teraz!
Prezent mikołajkowy, czyli bilet do teatru
21.11.2023
Gdy nadchodzi magiczny czas Mikołajek, poszukiwanie wyjątkowych prezentów staje się priorytetem. Zamiast tradycyjnych upominków, warto rozważyć coś niezwykłego i emocjonującego – bilet do teatru. To nie tylko prezent, ale także niezapomniane przeżycie dla bliskiej osoby.
Krakowskie Teatry Świętują Sylwestra: 'Ludzie Inteligentni' i 'Dobrze się kłamie' Zakończą Rok z Humorem!
08.11.2023
Kraków, zimowa stolica polskiej kultury, zaprasza na teatralną ucztę w Sylwestra 2023 roku. Dwa spektakle, które zawładnęły sercami widzów w całej Polsce, "Ludzie Inteligentni" i "Dobrze się kłamie", zagoszczą na scenach dwóch prestiżowych miejsc: Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz ICE Kraków Congress Centre

Jesień w teatrze, czyli sezon pełen emocji i śmiechu

07.11.2023
Jesień to czas, gdy teatry na całym świecie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. Sezon teatralny o tej porze roku obfituje w spektakle, które przyciągają zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.
Którym partnerem jesteś? Thomas, David czy Alexandre?
27.10.2023
Spektakl doskonale wyreżyserowany przez Olafa Lubaszenkę Bliscy przyjaciele, kumple i przyjaciółki prowadzą rozmowy na temat swoich sercowych rozterek, wątpliwości i podjętych, często pochopnych, decyzji. Omawiane są także kwestie zdrad, prób niewierności i podejrzeń o zdradę
czytaj więcej