Aktualności


Jesień w teatrze, czyli sezon pełen emocji i śmiechu


Jesień w teatrze, czyli sezon pełen emocji i śmiechuJesień to czas, gdy teatry na całym świecie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. Sezon teatralny o tej porze roku obfituje w spektakle, które przyciągają zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.

W końcu teatr otwiera przed szerokie wrota do wyobraźni, pobudza zmysły i daje okazję do refleksji. Spektaklove to doskonały sposób na oderwanie się od codziennych spraw i zanurzenie się w intrygujących historiach, często bliskich naszym doświadczeniom. Również okazja do spotkań towarzyskich i dyskusji.

„Inteligenci” na afiszu!

Nie odrzucajmy innego spojrzenia tylko dlatego, że różni się od naszego, odrzucajmy, gdy są do tego racjonalne powody. Odrzućmy natomiast język nienawiści, obelg i wykluczania po obu stronach sporu.Marek Modzelewski swoim spektaklem wydaje się mówić: z wolności trzeba umieć korzystać. Nie wystarczy deklarować otwartości i tolerancyjności. Poza tym jedno jest pewne: nie zabraknie emocji, zarówno na scenie jak i wśród widzów. Wszyscy zdejmą maski, które na co dzień noszą i obnażą wszystkie swoje wszystkie słabości.

Emocje, które tylko teatr potrafi dostarczyć – zatem „Dobrze się kłamie”
Tego wieczoru prosimy o wyłączenie telefonów! Grupa przyjaciół spotyka się na przyjęciu, które okazuje się wyjątkowo intrygujące. W trakcie wieczoru narodzi się pomysł na zabawę - postanowiono na głos odczytywać SMS-y i ujawniać wszystkie wiadomości. Oficjalnie każdy deklaruje, że nie ma nic do ukrycia, i że jest gotów podzielić się treściami swoich telefonów. Jednak, jak to zawsze bywa, w komórkach i smartfonach skrywa się najrozmaitsze sekrety. Czasem zabawne, czasem dramatyczne, a niekiedy zaskakujące. Atmosfera staje się coraz bardziej napięta, a śmiech mieszany z zdziwieniem towarzyszy nowym odkryciom. To, co wcześniej było ukryte, nagle wychodzi na jaw, wywołując burzę emocji. To, co wydawało się być banalnym pomysłem na rozrywkę, przerodzi się w prawdziwą lekcję o zaufaniu i prawdziwej przyjaźni.

O tym się mówi, czyli „Wstyd” z plejadą gwiazd.
Plan wydawał się tak urokliwy. Ślub pełen miłości, wesele, zakochana młoda para, orkiestra w tle, kolorowe baloniki unoszące się w powietrzu i cała noc pełna nieskończonych tańców i radości do samego świtu. Dużo gorzkiej prawdy, ale i śmiechu, bo w końcu: „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie".

"Imię" trzeba znać.
To niezwykle dowcipna opowieść o miłości, przyjaźni, zazdrości i niepewności. Zaczyna się miło i przyjemnie… Wspólna kolacja staje się przyczyną do refleksji nad niezrealizowanymi marzeniami i szansami. W rolach głównych m.in. Małgorzata Foremniak, Szymon Bobrowski i Wojciech Malajkat. Czy zatem cokolwiek może zepsuć takie urocze spotkanie?

Kim jest „żONa”, czyli ona: Renata Dancewicz?
Sztuka w reżyserii Adama Sajnuka dotyka z humorem tematu, o którym wielu z nas jest jeszcze trudno rozmawiać. W końcu to komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju. Spektakl, który krąży wokół tematów zaufania, potrzeby bliskości, tolerancji, akceptacji, wzajemnego wsparcia, miłości oraz naszej tożsamości. Ta prowokująca rozrywka to nie tylko wybuchy śmiechu, ale także chwile, które wprowadzają w zadumę lub wręcz onieśmielają. To historia, która przypomina nam, jak ważne są relacje międzyludzkie i jak często musimy przekraczać granice, by zrozumieć siebie nawzajem. To opowieść o tym, że każdy z nas jest inny, ale równie istotny, i że tylko w akceptacji inności tkwi prawdziwa siła naszej tożsamości.

„Ludzie inteligentni” się nie nudzą, zwłaszcza w teatrze "Nie ma nudnych związków, są tylko mało kreatywni partnerzy," głosi dewiza tego przedstawienia. W tej intrygującej opowieści o miłosnym szaleństwie, bohaterowie zaplątani są w gmatwaninę emocji, które sprawiają, że tracą orientację w tym, co jest rzeczywistością, a co jedynie ich wyobraźnią.

Odkryj zatem świat teatru i pozwól, aby jesienne wieczory nabrały nowego blasku.

• Repertuar Spektaklove
https://www.spektaklove.pl/repertuar
Aktualności
Prezent mikołajkowy, czyli bilet do teatru
21.11.2023
Gdy nadchodzi magiczny czas Mikołajek, poszukiwanie wyjątkowych prezentów staje się priorytetem. Zamiast tradycyjnych upominków, warto rozważyć coś niezwykłego i emocjonującego – bilet do teatru. To nie tylko prezent, ale także niezapomniane przeżycie dla bliskiej osoby.
Krakowskie Teatry Świętują Sylwestra: 'Ludzie Inteligentni' i 'Dobrze się kłamie' Zakończą Rok z Humorem!
08.11.2023
Kraków, zimowa stolica polskiej kultury, zaprasza na teatralną ucztę w Sylwestra 2023 roku. Dwa spektakle, które zawładnęły sercami widzów w całej Polsce, "Ludzie Inteligentni" i "Dobrze się kłamie", zagoszczą na scenach dwóch prestiżowych miejsc: Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz ICE Kraków Congress Centre

Jesień w teatrze, czyli sezon pełen emocji i śmiechu

07.11.2023
Jesień to czas, gdy teatry na całym świecie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. Sezon teatralny o tej porze roku obfituje w spektakle, które przyciągają zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.
Którym partnerem jesteś? Thomas, David czy Alexandre?
27.10.2023
Spektakl doskonale wyreżyserowany przez Olafa Lubaszenkę Bliscy przyjaciele, kumple i przyjaciółki prowadzą rozmowy na temat swoich sercowych rozterek, wątpliwości i podjętych, często pochopnych, decyzji. Omawiane są także kwestie zdrad, prób niewierności i podejrzeń o zdradę
„Wstyd” czyli filmowi „Teściowie” na deskach teatru czas na premierę Teatru Spektaklove!
15.09.2023
Premiera teatralnej sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już 9 października. „Wstyd” jest doskonałym przykładem jak teatr może być źródłem inspiracji dla filmowej sztuki. Na ekrany kin wchodzi kontynuacja losów głównych bohaterów, a Teatr Spektaklove zaprasza na nową wersję komedii weselnej.
Marcin Hycnar w pełnej aktywności na polskiej scenie teatralnej
13.09.2023
Marcin Hycnar, uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych aktorów w Polsce, nie daje odetchnąć swoim fanom. Jego obecność w spektaklach teatru Spektaklove takich jak „Dobrze się kłamie” czy „Imię” przyciąga tłumy.
"Dobrze się kłamie" - prawda czy wyzwanie na deskach teatru?
12.09.2023

Prawda czy wyzwanie? Jak często w życiu kierujesz się prawdą, a jak często... omijasz ją szerokim łukiem? Teatralna adaptacja kinowego hitu "Dobrze się kłamie" to prawdziwa uczta dla miłośników skomplikowanych relacji i humoru na najwyższym poziomie.
Ludzie Inteligentni, czyli fenomen teatralny, który bawi i zastanawia!
02.09.2023
Zobacz na żywo swoich ulubionych aktorów, znanych ze szklanego ekranu. Nawet w erze dominacji technologii i ekranów smartfonów, magia teatru wciąż fascynuje i przyciąga.
Spektakl „Imię” wyrusza w trasę! 8 sezon na deskach teatrów w całej Polsce!
01.09.2023
Za nami już osiem lat od chwili, gdy spektakl "Imię" po raz pierwszy został zaprezentowany w Teatrze Dramatycznym na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie.
Próby „Wstydu” trwają!
24.07.2023
Czy jesteś gotowy na spektakl osadzony w klimacie weselnej imprezy i zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami? Premiera sztuki Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata już jesienią. Uwaga, to nie jest zwykła komedia!
Zapraszamy do stołu na deskach teatru!
02.06.2023
Masz apetytu na sztukę? "Dobrze się kłamie" w reżyserii Marcina Hycnara jest komediowym dramatem, który zręcznie łączy motyw kłamstwa z atmosferą spotkania przy stole i kolacji.
Zabierz mamę do teatru! Poznaj nasze propozycje!
17.05.2023
Zbliża się Dzień Matki, idealna okazja, aby zabrać swoją mamę do teatru i spędzić razem niezapomniane chwile. W końcu teatr oferuje wyjątkowe doświadczenie artystyczne, które może być inspirujące, emocjonujące i przynoszące wiele radości.
czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszym repertuarem,
nowościami i ofertami specjalnymi!

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera spektaklove oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).